Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért zavarja a családomat...

Miért zavarja a családomat (meg amúgy elég sok emnert), hogy határozott és erős személyiség vagyok?

Figyelt kérdés

Elég szélsőséges vagyok, rövidebben nálam általában igen vagy nem létezik, talán nem nagyon. Mindenről megvan a véleményem és hogy mit hogyan csinálok, de ez sok embert eléggé zavar és sokan tartanak is tőlem e miatt. Az emberekkel is így vagyok, akit nem bírok azt nagyon nem bírom, még elviselni se nagyon, bármit mond az nálam már kiveri a biztosítékot. Tehát az én életemben mindenkinek és mindennek megvan a maga helye. Szinte minden érdekel (írok, de reál egyetemre járok mellette, sokféle sprotottal próbálkozom, több nyelvet tervezek tanulni, könyvet kiadni, utazni...egyesek szerint ez túl sok). És egyből nekem esnek, hogy még nem volt kapcsolatom és nem "szakadnék bele", ha nem otthonülő anyuka lennék és ha egyszer lenne gyerekem, akkor merném bébisziterre hagyni.


Mi a baj velem, ha van? És másokat miért zavar, hogy ilyen vagyok?



2015. jan. 7. 14:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdésben embert akartam írni. Általában a barátaim is különc emberek, akikkel az többiek nem jönnek ki jól.
2015. jan. 7. 14:14
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább egy kissé összeférhetetlen, valóban különc embernek tűnsz. Az ilyet általában nem nagyon szokták szeretni.
2015. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
"határozott és erős személyiség vagyok" Szóval te annak látod magad?
2015. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, annak tartom és nem csak én, többen a környezetemből is. És még 1x elnézést a helyesírási hibákért, még kiegészítém azzal is, hogy mindig 1000%on pörgök, pedig nem vagyok bulizós, nem iszom, nem kávézok és az alvást sem viszem túlzásba :)
2015. jan. 7. 14:19
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért zavarja őket, mert nekik is vannak álláspontjaik, és ha nem úgy van, ahogy te akarod, akkor gondolom ez nálad kiveri a biztosítékot.

Másnak is lehet igaza és véleménye, nem csak neked, csak lehet hogy ezt mások intelligensebben és kevésbé ellentmondást nem tűrően közlik.

2015. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 megadeth18 ***** válasza:
100%
Ha mindenkinek jól kiosztod a véleményed, azt senki nem szereti, tudom, engem is idegesít a sok hülyeség, amivel jönnek az idióta emberek, de ettől függetlenül inkább tartsd meg magadnak az igazad, mert ha megpróbálod ráerőszakolni másra, az konfliktushoz vezethet. Tehát pl. ha szerinted egészségtelen a marhabélszín, de anyud mégis azt főz, akkor ne veszekedj vele, és ne próbáld meg elérni, hogy grillezett zöldség legyen helyette olívaöntettel. Inkább csinálj magadnak egy salátát, és hagyd, hogy a többiek tegyék, amit jónak látnak, még akkor is, ha számodra idiótataságnak tűnik. Én is hasonló természetű vagyok, és ez volt az eddigi tapasztalatom. Nem tudsz megváltani mindenkit, elég, ha saját magaddal foglalkozol. Békesség veled!
2015. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Janka néni ***** válasza:
100%

Azt írod: több sporttal próbálkozom, több nyelvet tervezek tanulni. Nem írod a korodat (ez nem baj), csak azért érdekelne, mi az amit már végig is csináltál, amit teljesítményként fel tudsz mutatni.

Az nem baj, ha mindennek és mindenkinek meg van a helye az életedben. Az a kérdés, hogy az értékrendedben minek hol a helye. Mindenbe belekapni, nem befejezni? Ez milyen helyet foglal el a kategóriáidban? Ennyi és sok mindent csinálni lehet az életben, csak legyen olyan is, amiben elmélyülsz, amiben "mester" akarsz lenni.

A mások elfogadása a tapasztalatokkal együtt kialakul. Nem hiszem, hogy baj lenne most, hogy csak "igen", "nem", legfeljebb "nem nagyon" létezik a számodra. Ha eltökélt vagy és nem pusztán makacs, akkor ez lehet meg is marad még nagyon sokáig. És nagyon sokáig idegesíteni is fogja a környezetedet.

A kérdés az, hogy téged ez idegesít-e. Valamennyire biztosan, különben nem tetted volna fel itt ezt a kérdést. Ha majd nagyon zavarni fog, változtatsz. Vagy nem.

2015. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen határozott emberekkel két dolog szokott lenni a probléma. Az egyik, hogy a másik véleményét nem fogadják el, az van, amit őt mondanak, a másiknak pedig csend van. Na ezt nem sokan viselik el. A másik, hogy kéretlenül beleszólnak a másik dolgába. Ismerek olyan embert, aki állítja magáról, hogy ő hú de határozott, közben meg nem lehet elviselni, mert beleszól olyan dolgokba, amikhez semmi köze és nem is kérdezték a véleményét és rá akarja erőltetni a másikra az akaratát.
2015. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl nem zavar, hogy ilyen vagy. De ha valamiért kénytelen lennék veled kapcsolatot tartani nagyon zavarna.
2015. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon durva vagy.xd
2015. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!