Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két erős személyiség megfér...

Két erős személyiség megfér egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem egyre inkább az az érzésem, hogy nem. Párommal nagyon határozottak és makacsak vagyunk. Ő attól fél leginkább, hogy "papucsot" csinálok belőle vagy hogy unalmassá válik. Holott ez képtelenség, annyira férfias és tudja mit akar, hogy belőle soha nem lesz papucs. Azt mondjuk nem értem, hogy miért érzi ezt.

Én pedig azt érzem, hogy akkor tudunk jól kijönni, ha egyikünk "visszafogja" magát. Vagy ő enged, vagy én a békesség kedvéért. De szerintetek ez hosszu távon működhet?

A másik pedig, hogy ő nagyon spontán a mának él, amig fiatal addig bulik semmi kötöttség. (De mióta párkapcsolatban vagyunk alkalmazkodnia kellett és ezt nehezen viseli) Én pedig tervezgető, nekem fontosabb a jövő mint hogy per/pill tökéletes legyen minden. Fontos, hogy legyen közös életcél, hogy jussunk egyről a kettőre. Nála ezt egyáltalán ne érzem. ÉS amikor mondogatom neki ezeket, azt modja tul sokat agyalok és lazábbnak kellene lennem. De persze nemhagyom magam és rámhagyja "persze neked mindig igazad van"

Ez csak néhány példa, de mostanában mindig eszembe jut, hogy talán nem passzolunk. Nem előre mozdítjuk egymást, hanem visszafogjuk. Főleg magamon érzem ezt, hogy szinte csak vele foglalkozom és másra már nem is marad energiám.

Mit gondoltok?


2011. júl. 1. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet nálunk is, mondjuk erre már a kapcsolat elején rájöttem, és a környezetem is megmondta mi a szitu: Két rohadt erős egyéniség, és ez miatt már nem egy veszekedés, ha nem is veszekedés, de krízis helyzet volt.:D

Már itt vagyunk viszont 6 éve együtt. Mondjuk pont azért, mert nehezen engedünk egymásnak, enyhén nem ment zökkenőmentesen...


Ha mindketten kölcsönösen áldozatot hoztok, megpróbáltok egy aranyközéputat találni akkor nem lesz gáz. Csak tudjatok igazat adni a másiknak és engedni.:P

2011. júl. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi is ilyen pár vagyunk. Nehéz minden nap még a mai napig pedig 5 éve vagyunk együtt. De még mindig ebben a kapcsolatban érzem magam a legjobban (az összes közül) hiába kell harcolnom. Viszont minden este összebújva alszunk el bármilyen is volt a nap és van egy fiunk is. Ellentétek vagyunk, de egymás mellett a helyünk (:


Szóval igen megfér, csak kicsit lejjebb kell adni a büszkeségből és sokat kell beszélgetni.

2011. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg bizony!!

A férjem és én rettentő makacs, akaratos emberek vagyunk, de egymással szemben mégis képesek kompromisszumra és nagyon jól megvagyunk.

2011. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk is ez volt a helyzet, ma döntöttem el h nem mehet ez így tovább! Mi értelme!? Egy kicsit minden nap elszívjuk egymás életkedvét és életerőit, s betegek leszünk, kissé megöljük egymást, meghalunk. S az utolsó pillanatban, mikor lehunyjuk szemünket, mire gondolunk? Megérte? Hiszek abban h kell valaki olyat keresni, akivel ha nem is tökéletesen, de eléggé megértjük egymást, megtudunk lenni egymás mellett, nem kell harcolni... !


Márai Sándor

2011. júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mi is ilyenek vagyunk :két rettenetesen, erös makacs és mégis engedékeny személyiség. Az elején ha vitánk volt ö engedett én nem, már most 3 év után ott tartunk hogy én is megtanultam engedni, tolerálni és elviselni dolgokat...


Szerintem meg kell tanulni együtt élni valakivel...Én úgy gondolom hogy türelemmel és rengeteg beszélgetéssel mindent meg lehet oldani.

2011. nov. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!