Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elképzelhető, hogy valaki az...

Elképzelhető, hogy valaki az ükapjára hasonlítson úgy mintha klónozták volna azt?

Figyelt kérdés
Azért ilyen mértékű keveredés során nehezen elképzelhető nem?
2015. jan. 31. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem túl valószínű, de nyilván filmekben sokszor ugyanaz a színész játssza a saját felmenőit, hogy a nézőnek szembetűnő legyen a hasonlóság, és rögtön rájöjjön, hogy ők rokonok. De a valóságban ennyire azért nem szoktak hasonlítani egymásra.
2015. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Elöfordulhat. De mivel a legtöbb ember nem látta soha az ükapját, ezért nem igazán lehet tudni, hogy milyen gyakran.


A keveredés meg nem úgy van, mint a vízfestéknél, hogy minden egyre elmosódottabb, hanem egy-egy jellemzö tulajdonság bármikor újra elökerülhet az összes leszármazottnál.

2015. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az öröklés 7 generációra visszamenőleg hat. Teljes mértékben lehetséges, hogy valaki az ükszülei nagyon hasonló mása legyen.
2015. jan. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ükszülő, csak dédi, de a szomszédunknál volt ilyen, ráadásul nem ők mondták...

A kicsi, 2 éves leányt jól ismertem, a felmenőit sosem láttam, messzebbről költöztek ide, viszont pont onnan van egy távolibb rokonom, akihez néha elmegyek, idős néni. Nyáron szokás az időseknek kiülni, egyszer előhoztak régi képeket, emlékezni, és ahogy néztem, szinte kiesett a kezemből a kép, mert ott volt a megsárgult papíron a szomszéd kislány... Könyörögve kértem el, mondták, hogy kölcsön elvihetem kicsit, a tulajdonos nem is tudta, ki van a fotón, mert egy fotós rokontól voltak azok a képek, nem családtagokat is fotózott. Elvittem a szomszédnak, megmutattam, ő a férjének, az pedig mondta, a képen a nagymamája van, de ezt a képet ő még nem látta róla, és előkutatták a többit, amit találtak (2 darab kép, ahol messziről van a dédimama kicsiben, alig látni) mégis akkor jöttek rá, hogy a lányuk a dédi klónja, a közeli kép miatt.

Utánakerestünk, tényleg aztán igazolva is lett idősek által, hogy az a képen az a bizonyos dédi, aki sajna már nem élhette meg hogy megszületett a kis hasonmása...

A képet az idős néni aztán odaajándékozta a családnak, mondta hogy neki nagyobb öröm hogy a fotó a családhoz került, neki egy csak egy idegen fotó volt a sok közül.

2015. febr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az öröklés 7 generációra visszamenőleg hat."


Ez így nem igaz, ugyanis nincs ilyen korla´tozás, hogy HÉT generáció - lehet akár többszáz is.

2015. febr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagy csodákra képes a véletlen, miért ne lehetne?

Te látsz ilyet? (mert akkor nem is kérdés a kérdés! :D)

2015. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!