Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Leszbikus nőként hagyományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikus nőként hagyományos családot (férj-feleség-gyermekek) szeretnék. Vajon megvalósítható ez? Elképzelhető olyan férfi, aki ezt elfogadja?

Figyelt kérdés
A kérdés látszólag abszurd, de szeretném röviden elmagyarázni. Leszbikus, nem biszex vagyok, 17 éves korom óta mindeddig kapcsolatom csak nőkkel volt. Mégis klasszikus családra vágyom - úgy gondolom, a gyerekek nem szorulnak magyarázatra; ezzel együtt azt hiszem, hogy a gyerekeknek legjobb apa mellett felnőni (így nőttem fel én is). Elsőként valószínűleg mindenkinek az alibi házasság jut eszébe - tehát a meleg férfi+leszbikus nő, akinek egyébként a háttérben megvannak az egyéb kapcsolatai. Én azonban nem ilyenre, hanem valódi családra gondolok; ami azt jelenti, hogy fel kell hozzá adnom az eddigi életemet, amire én most 30 éves koromra a családalapítás érdekében hajlandó lennék. Viszont a férfinak azt kell elfogadnia, hogy leszbikus nőként nem élvezem vele a szexet (ez számomra nyilvánvaló; természetesen anatómiailag nincs akadálya). Furcsa kérdés, tudom, de sokat segítene, ha leírnátok a véleményeteket.

2014. aug. 25. 07:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Bennem az merült fel, hogy az egy dolog, hogy nem élvezed vele a szexet. De nem is szereted. Olyan, mintha a szomszéd Józsi bácsival terveznék boldog házasságot, pedig semmi érzelmi kötődés nincs iránta.

Nem tudom, hogy egy pasi ezt elfogadná-e, de biztos, hogy te ezt szeretnéd. Mindenképpen próbáld ki előbb az együttélést egy pasival, mielőtt bevonsz (szülsz) ebbe a színjátékba egy gyereket.

Egyébként szerintem neki nagyobb törés lenne, ha kiderülne, hogy az egész élete egy hazugság, mintha egy egyedülálló anyuka neveli fel.

2014. aug. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem hosszútávon nincs az a heteró férfi, aki ezt elgogadná. Nem érezné magát férfinak. Esetleg aki mindkét nemhez vonzódik és lehetne második élete, uakkor szintén családra vágyik.
2014. aug. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
69%
Szép gondolat, de egy családot teszel tönkre. Ez hosszútávon nem megvalósítható. Ideig óráig talán, de előtörnek majd az ösztönök, a férjed is és te is boldogtalan lesz és ebben fog felnőni, vagy inkább egy csonka családban a gyerek. Miért nem egy nővel alapítasz családot?
2014. aug. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Azért csak nem vagy annyira "leszbikus" ha már ilyen családot akarsz. És lehet, hogy a végén még a szexet is élvezni fogod vele.
2014. aug. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát, lakotarsat biztosan találsz, férfit is akár, de ez nem igazi házasság, vagy párkapcsolat. Ráadásul, mint a legtöbb felnőtt embernek, neked is van szexuális vágyad. Azt hogyan fogod kielégíteni? A gyereknek sem az a jó, ha egy alibi házasságot lát. Akkor szerintem már az is jobb, ha egyedülálló anyaként neveled fel a gyereket és igyekszel egy jó darabig titkolni előle a szexuális orientációdat.
2014. aug. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
39%
Az eddigi válaszok a nagy szerelem varázsára épültek. A világ döntö részén ez nem igy müködik. A család elsösorban egy stabil kapcsolat. Gazdasági, kulturális, emberi érték alapu. Egymás megbecsülésével és tiszteletbentartásával. Ez pedig miért ne lenne számodra lehetséges? Nagyon sok férfi van aki ezt elfogadja, megbecsüli már ebben a korosztályban. Sokkal inkább van reményed egy igazi családi boldogságra mint egy olyannak aki az egyik nagy szerelmétöl ugrik a következö nagy szerelme fa-zára!
2014. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek egy boldogtalan anya és apa mellett nőne fel, ettől még az is jobb, ha egyedül neveled. Minek kell neked férj, a házasság szent köteléke, ha leszbikus vagy? A vegetáriánus sem vágyakozik a steak iránt,itt valami nem stimmel...
2014. aug. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%

Azt írod "a gyerekeknek legjobb apa mellett felnőni"...


Az szerinted a legjobb, hogy anyutól aputól azt látják, hogy kamuházasság van, meg lezbikusnak/melegnek lenni nem jó, mert akkor nem lehet családod, vagy fel kell adni önmagad ezért és esetleg ha a gyerek is meleg lesz akkor eltitkolja/elnyomja magában?


Vagy az a jó, hogy anyu meg anyu van, akik boldogok, szeretik egymást, őszinték, nyitottak, és ha talán a gyerek is meleg lesz, akkor nem fogja magát feszéjezve érezni, mert előtte a példa, hogy nincs azzal semmi gond?


Kérdésre válaszolva, szerintem nem lenne olyan férfi, aki "boldog" családot biztosítana ilyen feltételek mellett. Max egy kétségbeesett fazon, aki mondjuk (nem bántásból) de csúnya és mással nem lenne esélye...

2014. aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

Hát rosszul tudod.


A gyereknek nem az a fontos, hogy legyen egy kirakat apuka és egy kirakat anyuka, hanem az a fontos, hogy boldog, kiegyensúlyozott, szerető környezet vegye őt körbe.


A gyerekek rendkívül rugalmasak, semmiféle lelki törést nem okoz, ha két anyuka van, akik viszont SZERETIK őt, és, szintén fontos: EGYMÁST IS.


Az viszont, ha folyamatos az otthoni stressz, mert az ál-apuka és ál-anyuka nem szereti egymást... (mert attól még nem lesz apa és anya, hogy együtt élnek. Rájuk lehet akasztani, de a szeretet és a boldog légkör nem lesz sehol...)


Ez ugyanis kimutathatóan sokkalta nagyobb lelki sokk a gyereknek, hogy a két szülő között feszült, jeges légkör van. Valódi családod így nem lesz, ha leszbikus vagy, csak magad megtörve fogsz tudni VALÓDI családként együtt élni egy férfival, a saját, és az ő vágyait is figyelembe véve. Egy gyerek nem egy két-három hónapos project, hogy "áh, annyit kibírok" hanem egy alaphangon is életed hátralevő részére szóló feladat. Igaz, egy olyan 15-18 év múlva már szabadabb lesz a világ, mert önállósodik, de 15 év az eddigi életed FELE. Kibírsz annyit megnyomorított lélekkel?...


Mert én kétlem.

2014. aug. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
65%
Szeretet, megbecsülés, elfogadás sokkal többet ad a családnak mint a nagy szerelem! (Ld. csonka családban vagy váltogatott "szülökkel" felnövö gyerekeket!) Találj magadnak egy normális értékrendü párt és nagyon boldog család lehettek. Nem ez az alibi házasság!
2014. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!