Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol érdemes kutatni zsidó...

Hol érdemes kutatni zsidó felmenők után?

Figyelt kérdés
A családfámról szeretnék annyi adatot összegyűjteni, amennyit csak lehet. Részben zsidó vagyok. Hitközségi iratok? Születési anyakönyvi kivonatok? Holokauszt emlékközpont? Hol érdemes kutakodni?

2015. ápr. 22. 23:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

nneddudgi


a) Nem számit, hogy valakinek az anyja vagy az apja a zsidó

Ez az anya téma csak egy jobban tetsző dolog mivel a csecsemő az anyja méhéből fejlődik de annak tudományos bizonyitéka még egyenlőre nincs, hogy valaki erősebben lenne zsidó azért mert az anyja a zsidó vagy gyengébben mert apai vonalról zsidó


Egy a lényeg, hogy kinézetre felismerhető legyen mint zsidó az illettő és akkor zsidónak tekinthető és minősithető


b)

"Úgy is viselkedik: ez pont azt jelenti, hogy nem "viselkedik", egyszerûen ott van, rész vesz a közösség életében, ugyanúgy, mint a többiek.

Azt persze nem árt tudni, hogy a zsidók szeretnek csipkelõdni ( megjegyzem, a legtöbb közösség az újakkal, akár zsidók, akár nem ) és ha valaki nem veszi a lapot akkor csakugyan nehéz. "


Ön úgy gondolja, hogy valaki ha odamegy egy közösségbe akkor nem viselkedik illettve összekeveri a szándékos rosszindulatú fúrást a csipkelődéssel?

2015. ápr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

8-as 10-es vagyok


Én se értek egyet ezzel a "az anyai ágon" szabályal.


DE


És itt jön a DE.


"kinézetre felismerhető legyen mint zsidó az illettő és akkor zsidónak tekinthető és minősithető"


Már, bocs de ez butaság. :)


Leginkább a zsidók kinézete a következő:


Sötétes bőr,sötétes haj és az az orr.......


Ez a kinézet LEGINKÁBB az askenázi zsidóknál , szefárd zsidóknál és a mizrahi(+jemenita v. jemeni) zsidóknál és a bukhari (Üzbegisztáni/Tádzsikisztáni) zsidóknál, hegyi (kaukázusi) zsidóknál és még úgy ahogy az indiai zsidó csoportoknál figyelhető meg.


(Am nekem szőke hajam és kék szemem van ,Na Bumm , komolyan...)


Meg aztán van több csoport is pl:


A Beta yisraeliek (azaz az etióp zsidók akik nem feketék.....).

Vagy a kaifengi zsidók (Kínában élő zsidó csoport....)

Vagy Bnei Menashe (Burmában és Indiában élő zsidó csoport)


Kép:


Askenázi zsidók:


[link]


cdn.timesofisrael.com/uploads/2013/09/AP030513010261-e1379091994454.jpg


Szefárd zsidók:


[link]


[link]


Mizrahi (+jemenita v. jemeni) zsidók:


[link]


[link]


Bukhari zsidók:


[link]


[link]


Hegyi zsidók:


[link]


[link]


Indiai zsidók:


[link]


[link]


Beta yisraeliek (avagy etióp zsidók):


[link]


www.algemeiner.com/wp-content/uploads/2011/04/Ethiopian-Jews-in-Israel.jpg


A kaifengi zsidók:


[link]


[link]


Bnei menashe zsidók:


[link]


[link]



Szóval látod.


Üdv!

2015. ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
UI: Egyik képet nem lehet megnyitni.
2015. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

12-es 11 es vagyok


Már bocsánat de szerintem most te irtál butaságot a bőr meg a hajszinnel kapcsolatban

Izraelben már olyan szinten napszúrást kaptak és keveredtek a palesztinokkal meg az arabokkal, hogy csak a sötét verziót tartják elfogadhatónak pedig ez nem igaz


A zsidókat felismerni a zsidó arcvonásaikról lehet Mindegy ott, hogy milyen bőrszine hajszine vagy szemszine van egy zsidónak

A lényeg az arcvonáson van ami alapján beazonositható júdeainak vagy zsidónak ahogy jobban tetszik

Zsidók mindenhol találhatók a világon ugyanis zsidó vonás képes minden emberi fajban felismerhetően látszani amennyiben csupán csak az egyik felmenője valakinek zsidó az egyből meglátszik az utódon, legyen az bármilyen hovatartozású vagy kinézetű


A zsidó orr tekintetében viszont igazad van, minden zsidónak zsidó orra van, ez az egy viszont közös mindegyikben


Az meg, hogy szőke és kékszemű zsidó vagy, az annak a jele, hogy északi származású vagy biztosan de a pontos behatároláshoz látni kellene az arcodat, hogy mennyire vagy zsidónak minősithető


Ugyanis hiába vagy zsidó, ha nem nézel ki elég zsidósan akkor nem vesznek be az izraeliták sőt némely elvakult cionista szeparatisták egyenesen azt mondják majd rád, hogy egyáltalán nem is vagy zsidó


Ugyanis például ha valaki félig német - félig zsidó kinézetre, azt az izraeliták is inkább németnek minősitik mert véleményük szerint nem elég zsidó kinézetű, a szeparatisták meg még le is tagadják, hogy az illettő zsidó lenne olyan szinten elvakultak


Ez elbirálás kérdése, hogy az izraeliták kit minősitenek zsidónak és kit nem, ami sok esetben nem fedi a valóságot ugyanis azokat gyakran nem minősitik zsidónak akinek nem elég zsidó az arca, pedig az illettő zsidó egyébként részben


Ez személyes tapasztalat nálam úgyhogy biztosan igy van


A saját véleményem szerint mindenki zsidónak minősül akinek teljesen zsidó arca van és az is zsidónak minősül akinek mondjuk csak az orra a zsidó


Persze nem egy kategória az akinek teljesen zsidó arca van és az akinek csak az orra a zsidó

Mert nyilván erősebben zsidó az akinek akinek az egész arca zsidós és gyengébben zsidó akinek csak az orra a zsidó de attól függettlenül júdeainak sorolható mind véleményem szerint

2015. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

12-es vagyok


"A zsidókat felismerni a zsidó arcvonásaikról"


Képekkel azt akartam bemutatni ,hogy nem minden zsidónak olyan "zsidós" az arca.


"minden zsidónak zsidó orra van"


Ő is zsidó..... nézd meg Scarlett Johanson orrát.....


Igen, "zsidós" arcom van.

És vannak más nemzetiségű őseim is (pl.németek meg stb.....)


"nem vesznek be az izraeliták sőt némely elvakult cionista szeparatisták egyenesen azt mondják majd rád, hogy egyáltalán nem is vagy zsidó"


-_-


"csak az orra a zsidó"


Ezen felkacagtam. :D



Na szóval......

A képek bemutatásával és a leírással pont azt akartam mondani ,hogy nem minden zsidónak van "zsidós" arca......


Én (askenázi és lehetséges szefárd csoportba tartozó) zsidó vagyok és szőke a hajam......


UI: helyesírásért ,bocs.

2015. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

15:

- minden zsidónak zsidó arca van aki egészben zsidó

- vannak a félzsidók akiknek nem zsidó arcuk van de zsidó orral rendelkeznek

- a két kérdés közötti különbség, hogy valaki zsidónak minősül e vagy csak félzsidónak az attól függ mennyire zsidó a kinézete arcilag

2015. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Sehol
2015. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha családfáról van szó,akkor teljesen igaz,hogy a polgári anyakönyvekben 48-ig benne volt a vallás is.'895-től kezdve.

És a polgári anyakönyvek elég nagy része látható a FamilySearch mormon oldalon.Könnyű kezelni,de hasznos esetleg az angoltudás.

Aztán 1895 előttről a külön egyházaknak vannak egyrészt indexelt adataik,másrészt mikrofilmjeik,amiket ki lehet kérni,hogy egy mormon helyen,a családfakutató központban megnézze az ember.

Ha szerencséje van az embernek,akkor otthonról megtalál minden adatot,ha nem,akkor tényleg még levéltárba is kellhet menni.

De mindenütt segítőkészek az emberek,nem kell félni.

2015. máj. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

A zsidókat felismerni a zsidó arcvonásaikról lehet Mindegy ott, hogy milyen bőrszine hajszine vagy szemszine van egy zsidónak

A lényeg az arcvonáson van ami alapján beazonositható júdeainak vagy zsidónak ahogy jobban tetszik

Zsidók mindenhol találhatók a világon ugyanis zsidó vonás képes minden emberi fajban felismerhetően látszani amennyiben csupán csak az egyik felmenője valakinek zsidó az egyből meglátszik az utódon, legyen az bármilyen hovatartozású vagy kinézetű

2015. máj. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Utolsó vagyok, (veletlenül elküldtem) mutass nekem egy teljesen zsidó arcot. Mert hogy mindenhol fel tudod őket ismerni,

De tényleg kiváncsi vagyok rá linkelj képeket, de kérlek ne a zsidók a médiában wikipédiát, meg az ilyeneket, hanem egy arcot amire te azt mondod hogy zsidó,

2015. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!