Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit gondoltok, most hogyan...

Mit gondoltok, most hogyan tovább a kutatással?

Figyelt kérdés
Egész az 1690-es évekig vissza vezettem a családfámat a Family Search segítségével. De ott már nincs több kapcsolható adat. Már hatalmas az egész 293 személynév szerepel rajta. De én azt az apai vonalat szeretném még tovább vinni. Irány a levéltár? Vagy vannak még a Family Search-hoz hasonló programok?

2015. ápr. 28. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ennél korábbi adatokat nem igazán tudsz beszerezni, mert elötte nem volt anyakönyvezés.
2015. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült ilyen régire visszavezetned? Én 1890 előtti anyakönyvi adatokat nem találok ott.
2015. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szerintem azért tudtam ennyire vissza menni, mert:

I.A családnevem nagyon, nagyon ritka

II. 6 hónapomba telt, minden erőmet belevetettem

III.A dédapám már a 1940-es években elvégezte 1820-ig a kutatást, hogy bizonyitsa a család nem zsidó származású

2015. ápr. 28. 21:17
 4/13 anonim ***** válasza:

Azta de jó kis türelmetek van!

Én tuti bele sem fognák.

De kérdezhetek akkor tőled mint laikus?

Ebben mi a jó?Én még a dédszüleimet pl ismertem,de tovább nem érdekel az egész..

Most az miért jó ha az az 1690-es évekig visszakutakodsz?

Nehogy tolakodásnak vedd a kérdésem...csak tényleg kíváncsi vagyok.

2015. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát, így biztosabban állsz a földön. Tudod, hogy vannak gyökereid és ezek támaszt adnak.
2015. ápr. 28. 22:49
 6/13 anonim ***** válasza:
ma 22:43-as: ha elkzeded, egy idö múlva olyan lesz, mint egy rejtvény, eygre érdekesebb és nehéz abbahagyni
2015. ápr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez is igaz!
2015. ápr. 28. 23:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Szuper ügyes vagy! Én is csak 1860 körülig tudtam visszavezetni (utána vannak hézagok), de sok helytörténeti törikönyvben szerepel a családnevünk, szóval tovább is bírnám. Végül kiderült, hogy az első kunokkal jöttünk be valószínűleg apai ágról. Anyai ágról pedig magyarok vagyunk. Miért jó?

Egy idő után amikor kiboncolgattad milyen származásúak lehetnek a felmenőid, utána elkezdesz keresgélni még tovább. Én pl. az egyes népcsoportokhoz tartozó külső jegyeket vizsgáltam meg magamon. Milyen az állam, a szemem, a csontozatom, a hajam színe, mindent...


Kérdező!

Ha elakadtál próbálj helyszíneket keresni. Nekem pl a családom Kunszentmártonból származik. Ott szokássá vált, hogy évenként adnak ki olyan könyveket történészek, amiben 1-1 történetet vagy helyszínt írnak le. Pl. leírták, hogy a török kiűzetése során találtak egy kincses tanyát, nem messze a Köttön-től, ahol Pálffyék tanyája volt. Földesúr volt, aki sok időt szentelt a parasztfiúk oktatására. Két mondat csak, de még több lendületet adott. Bár nekem most szüneteltetnem kell a kutatást a suli miatt, de tuti újra elkezdem! :) Gondolj bele. Megkérdezi majd a gyermeked, hogy "Anyu/Apu, mi honnan származunk?" és ha csak annyit tudsz neki mondani, hogy Zuglóból, akkor az nem biztos hogy ad neki valami plusszt, mintha kifejtenéd, hogy " Erdélyből származtak a szüleim, de végül a kisalföldre költöztek, majd a Duna-Tisza közé, stb. :) Én csak bíztatok mindenkit!

2015. ápr. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]

eleveltar.gov.hu (Kutatás fül)

adatbazisokonline.hu

Én először ezeken az oldalakon böngésznék egy kicsit. Ha korábban kapott nemességet a családod, annak lesz nyoma a Királyi Könyvekben vagy a DLDF iratokban (tudsz latinul?). Ha maradt fenn birtokadományozásról, perekről, stb. irat, abban is szerepelnek nevek, családi kapcsolatokra is szoktak utalni, ezzel esetleg lehet még tovább menni. Ez az időszak már nehezebben kutatható, a török megszállás alatt vagy vezettek valamiféle nyilvántartást, vagy nem, inkább az utóbbi jellemző, ráadásul az iratok nagy része elpusztult.

Ajánlom még a család- és helytörténeti szakirodalmat, akár rokon családokra vonatkozóan, abban is lehetnek adatok. Valamint az Arcanum DVD könyvtár IV.: családtörténet, heraldika, honismeret c. elektronikus kiadványt (nálunk pl. könyvtárból lehet kölcsönözni).

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Van egy nemesi beütés ami talán a Tisza-családdal kapcsolaható össze de nem találom a Tisza családfában az én általam keresett nevet (Schifferer). Édesanyám ága pedig Géczy. Ők a felvidéken éltek de itt sem találok kapcsolatokat. Alap szavakat értem latinul.
2015. ápr. 29. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!