Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kinek mi a véleménye arrol ha...

Kinek mi a véleménye arrol ha egy szülö felkeresi az örökbe adott gyermekét?

Figyelt kérdés

Most láttam a tvben hogy egy anyuka 18 év után felkeresné a gyermekét akit örökbe adott. Az örökbe fogadó szülők vissza utasitották hogy nem találkozhat a gyerekkel, de ő reménykedik hogy egyszer hátha. Azota van egy másik gyereke aki irt levelet a növérének hogy találkozni szeretne ő is vele.

Nektek erröl mi a véleményetek? Szerintem az anyuka(örökbe adó) nagyon önző. Abba nem gondol hogy mi van akkor ha a gyerek nem is tud arról hogy nem az igazi szüleivel van? Vagy esetleg szörnyen rosszul érezné magát hogy ő nem kellett de van egy huga is aki meg már igen? Vagy csak én vagyok ennyire "irigy tipus" hogy fájna hogy én nem kellettem de más meg igen? Érdekelne mások véleménye is erről a helyzetről:)

21L


2015. jún. 5. 14:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk ez pont nem lehetséges. A verszerinti szülő semmilyen tájékoztatást nem kérhet a gyerekről.
2015. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%

1- pedig megtette. Legalábbis a riport szerint...

És nem azt mondták az örökbe fogadó szülők, hogy nem találkozhat a lányával, hanem azt, hogy a lány nem szeretne találkozni vele!


Szerintem ez nehéz kérdés. Én azt mondom, hogy ha akkor nem kellett (bármi okból), akkor ne kelljen 18 év múlva sem! És egy 12 évessel "zsarolni" meg gusztustalan.


Én jóformán a bátyám nélkül nőttem fel, évente 1-2 alkalommal találkoztunk. Most felnőttként már közelebb lakunk, és jóban vagyunk, de nincs olyan testvéri kapcsolat köztünk. Szóval az a 12 éves gyerek nem fog kapni egy "nővért". Legalábbis a szó szoros értelmében.

2015. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

Én nem láttam a riportot, ezért a konkrét ügyről nem tudok nyilatkozni, de vannak olyan esetek, amikor egy édesanya azzal tesz a legjobbat a gyerekének, ha örökbe adja. Tudom, hogy az elhagyott gyerekek többségét nem ezért hagyják el, de erre is van példa. Ilyen esetben az anya egész életében vágyódhat rá, hogy megismerje a gyerekét.

Nyílt örökbefogadás esetén ismeri az örökbefogadó szülőket, ezért megkeresheti őket azzal, hogy szeretne megismerkedni a gyerekkel, és amíg az kiskorú, az örökbefogadó szülők eldöntik, hogy ezt engedélyezik-e, vagy sem. Nagykorú gyerek esetén az örökbefogadók nem utasíthatják vissza, ott már a gyerek joga eldönteni, hogy mit szeretne. Nem könnyű helyzet, de kívülről nagyon könnyű mások felett ítélkezni.

2015. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%

Kérdés, hogy miért adta örökbe. Ha fiatalon (pl. tinifejjel) szült, kilátástalan anyagi helyzetben, apa nélkül, akkor felelősségteljes döntést hozott azzal, hogy jó körülményeket, szerető családot biztosított a gyermekének az örökbeadással. A legtöbb örökbefogadott gyerek rájön, hogy nem a vér szerinti szülei nevelik, és elkezd(het) azon gondolkodni, hogy miért nem kellett az igaziaknak. Ilyen esetben szerintem jó, ha találkozik a szülőanyjával, és megnyugtató választ kap a kérdéseire, ettől még szvsz ugyanúgy azokat tekinti szüleinek, akik felnevelték. Lehet benne akkora harag, hogy nem is akarja látni azt, aki megszülte, nekem ez pont azt jelzi, hogy nagyon fájdalmas számára a tudat, hogy lemondtak róla annak idején.

Nem tudom, mi volt a tévés esetben (nem láttam a riportot), azt gondolom, hogy bármi is a történet, a 18 éves lány érzéseire nagyon oda kell figyelnie a nevelőszüleinek.

2015. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha mondjuk onhibamon kivul kellene elszakadnom a gyermekemtol, vagy pedig akaratom ellenere elvennek tolem, akkor szerintem ertheto hogy ahogy rendezodik a helyzetem, szeretnem ujra felvenni a kapcsolatot a gyerekkel. Ha viszont egy tini vagyok akit teherbe b*sztak (elnezest a kifejezesert) mert nem volt kepes gumit huzni a sracra, vagy pedig csak siman lusta vagyok elkotelezni magam a gyerekem mellett, gyava vagyok szembenezni a tetteim kovetkezmenyevel, akkor szerintem meglehetosen onzo dolog a sajat lelkiismeretem megnyugtatasa vegett felvenni a kapcsolatot a gyerekkel es kockaztatni azt, hogy az uj informaciot nem feltetlenul fogja tudni feldolgozni es ilyen-olyan uton modon serul a lelke.
2015. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
36%
En biztos nem szeretnem latni a ver szerinti szuleimet,bár engem ugyse keresnenek.
2015. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

"Abba nem gondol hogy mi van akkor ha a gyerek nem is tud arról hogy nem az igazi szüleivel van?"

Már egyre elterjedtebb tanácsolják is hogy mondják el a gyereknek hogy ő anya szívéből jött. Így nem éri traumaként a dolog.

Mindenki fejében lezajlik ilyenkor az ő nem kellett gondolatmenet, de általánosabb hogy a szülő olyan helyzetben volt hogy neki nem tudta biztosítani a megfelelő körülményeket amiket évekkel később a következő gyermekének tudott. (megerőszakoltaknál más ez a kérdés)


Mindenesetre nem tartom helyénvalónak a dolgot. Az az anyuka ugyanis örökbe adta, lemondott arról hogy keresse, hogy az anyja legyen ne csak a szülőanyja.

A gyereknek van joga keresni őt, de az egymás felé vezető ajtót csak a gyerek nyitogathatja.

El kell fogadnia az örökbefogadónak hogy keresheti a vér szerinti családot, de el kell fogadnia a vér szerinti szülőnek is hogy csak a gyerek kezdeményezhet.

2015. jún. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez teljesen abszurd helyzet. Ha már egyszer örökbe adta (akár önhibájából, akár nem), akkor ezzel azt vállalta, hogy most már nem az ő gyereke. Ne zavarja meg egy család életét ezzel. Semmit nem számít az, hogy x éve ő tolta a világra, akkor ha utána akármilyen indokkal is, de odaadta másnak.
2015. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
33%
18 évvel később a gyerek már nem gyerek. Nem tilthatnak meg neki semmit, azzal találkozik akivel akar. Kamu.
2015. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
35%

A szülőnek mindig gyereke marad!

A felelősségteljes döntésről csak annyit mondanék, hogy mikor anyukám 18 éves volt, a védőnő beállt az ajtóba, hogy "megyünk, és elvetetjük a gyereket. Az ablakon szökött meg! Senki se állt mellette. A szülei pláne. Áram ivott, ezért anya fogta, és kirúgta. Egyedül nevelt fel, felelőtlen döntést hozva. De úgy, hogy becsületére vált. Mindenből a legszebbet, legjobbat kaptam, apám, sőt a családja helyett is kaptam tőle. Többet, mint akinek két szülője van. Minden barátom irigykedik miatta, többen kijelentették nyíltan, hogy bár az ő anyjuk lenne.

Nem dobott kukába. És nagyon büszke vagyok rá. A legjobb édesanya a világon.

2015. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!