Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki tud valamit a Mayer családn...

Ki tud valamit a Mayer családnév eredetéről és mi a szó jelentése? Hogyan kerültek Magyarországra?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 17:54
1 2 3
 11/21 Mayer Fetrenc válasza:
A Mayer név német .Mi a Rajna völgyéből kerültünk ide ,Báró Száraz György hozta be a Mayer családot vincellérek voltak. Én már megcsináltam a család fámat 1720 -tol.
2012. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A Mayer (Maier, Meyer, Meier stb.) nevek a középkori latin major (villae) 'uradalmi felügyelő' kifejezésből jönnek, a németben jelentése 'intéző, jószágigazgató, gondnok; (paraszti) haszonbérlő, (nemesi) örökbérlő' volt.



A Mayer nagyon gyakori név, így egy faluban több is lehetett, kiket ragadványnevekkel különböztettek meg. A ragadványnevek egyik típusa a lakóhelyi jellegzetességre való utalás. Esetünkben, az hogy az illető az Alszegen~Alvégen (ném. Niedere Ecke) lakott, vi. nieder Mayer = az alsó Mayer. Később a ragadványnév hozzátapadt a vezetéknévhez és így összeforrva-egybeírva vált hivatalossá. Hasonló eredetű német nevek pl. Niederecker 'tkp. alszegi', Niedermann 'alvégi férfi'; ill. az ellenkező, "felszegi" Obermayer.

2012. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Még Májer is létezik!
2013. aug. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Krissz?
2014. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
0%
Mennyi sületlenség... ha nem tudtok valamit akkor minek írtok hülyeséget. Nekem eredetileg ez a nevem, de magyarosítottuk már. Német szász származású vagyok apai ágròl. Sok zsidò azért vette csak fel anno mert nem akarták hogy elvigyék őket a nácik, pont ezért nem zsidò név!!! :)))) Sváb meg végképp nem..
2014. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
43%
elméletileg zsidó eredetü nevek a Mayer, Meyer, Teiermeyer, Lynzmayer,
2015. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Magyar2 válasza:
100%
A mayer egyszerűen földművest jelent németül, esetleg tanyagazda.
2016. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
25%

"Sváb meg végképp nem.."

Nagy lófszt nem... Hadd tudjam már a saját családfámat, oké? :D

2016. okt. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Bajor
2021. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Nincs igaza annak aki azt mondja a névről,vagy annak a változatairól,hogy nem lehet zsidó név.Az európai zsidóság történetében szerepel,héber családnevek helyett német családneveket kellett választani a zsidó lakosságnak. Az időpontra már nem emlékszem,mert több mint 20 éve olvastam.Maguk is kereshettek maguknak családneveket Pl.:Goldman,Krausz ami göndör,bodort jelent stb. Régi német szótárban még megtaláltam a krausznak ezt a jelentését amit leírtam.A pontos dátumot,hogy mikortól kellett német neveket használni megtalálnám de nem keresgetem a könyveim között,
2022. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!