Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » MIért van az, hogy a testvérem...

MIért van az, hogy a testvéremnek csak akkor vagyok jó amikor kell valami?

Figyelt kérdés
Felnőttek vagyunk családunkk van, az ő élete kisiklott az enyém zötykölődik!100x segítek rajta ,de ha egyszer NEM-et mondok akkor elmond mindennek és képes hónapokig nem beszélni velem meg elmond a hátam mögött mindennek(visszamondták)!Elég "nagy" szája van egyébként,sok a haragosa,sokszor van konfliktusa!
2010. márc. 9. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos ilyen a személyisége.Hát mondjál többször nemet,és mondd meg azt is,hogy miért.....

Testvéred,nyugodtan mondd meg neki,hogy sok indent visszahallottál,na eg azt is,hogy kölcsönösen illik egyást segíteni.Na eg te se tudsz indég ugrani.Ha eg is se´rtödik,ne gond az,ajd egbékül.Elvégre is a testvéred!!

2010. márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Más vérmérsékletűek vagytok.Nyugodtan mondj nemet ezután is alkalomadtán,és ne legyen lelkifurdalásod miatta.Idővel talán több "alázat"szorul belé.Minden esetre ha lehet vele normálisan beszélgetni,megbeszélném ezt a dolgot.
2010. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert erre kapattad rá. Te megteszel érte mindent, viszonzás és köszönöm szépen nélkül. Megszokta, hogy segítesz és majd te felelősséget vállalsz érte. Nem fog megváltozni, valószínű a személyisége is ilyen.Ideje, hogy önző legyél és magadra gondolj. Szembesítsd azokkal az esetekkkel, mikor segítettél rajta, és tudatosítsd, hogy ideje a saját lábára állnia.
2010. márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért segítenél mindig rajta, elvégre felnőtt ember, legyen önálló. Persze a te jószívűségedet a végletekig kihasználja. Úgy gondolja á nem oldom meg ott a tesóm az úgyis segít. Ha nem beszél, hát nem beszél hozzád, tanulja meddig lehet elmenni. Ha nekem tesóm lenne persze én is segítenék rajta, de mérlegelném mikor van igazán nagy bajban, és mi az amit ő is meg tud oldani.
2010. márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen nagyszájú testvérekkel vigyázni kell,mert hamar a fejedre nőnek.Bátran mondj nemet,ha úgy érzed,ki akar használni.Hadd szokja csak a pofonokat!Különben az ilyen emberek szeretik magukat talpraesettnek,meg hú de ügyesnek beállítani,valójában viszont csak csődtömegek.Nem kell adni az ilyenek alá a lovat!
2010. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hadd beszéljen ki, úgyis ismerik és nem fogják túl komolyan venni.
2010. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm MINDENKINEK!Írtam egy hosszú levelet a testvéremnek,és kértem most egy darabig hagyjon békén!Válasza...:soha többet nem akar látni és nem vagyok a testvére...!!!!!!!!!!!!:(
2010. márc. 10. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!