Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A kérdésemre szeretnék választ...

A kérdésemre szeretnék választ kapni: a testvéremnek ajándékoztuk a szülei házunkat, mivel nem született közös gyerek, ezt tudtuk, hogy nemzőképtelen, de halála után a feleség kéri a szülei házunk fél részét? Nem ott laktak. Jogosan kéri?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 07:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Hát szerintem nem sok köze van hozzá...
2011. máj. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Hát ha a testvérednek ajándékoztátok annó, akkor evidens, hogy az özvegyének joga van hozzá.
2011. máj. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit értelmetlen, no de lássuk jól értem: szóval van egy testvéred és a szüleitek halála után te lemondtál az örökségedről, tehát a tesód vitt mindent. Testvéred ezek szerint meghalt ( őszinte részvétem), és a kérdésed az hogy jogosan tart-e igényt a házra a felesége (most már az özvegye)?


Szerintem a válasz nem, hisz a tesód örökölt, és az örökség az ami a házasságkötéssel sem lesz közös tulajdon. Csak akkor ha eladta volna és pl vett volna belőle kocsit vagy másik házat (ha jól tudom).


Ebben az esetben visszaszáll (nem tudom pontosan a jogi terminust) rád a tulajdonjog (ha egyedül vagy tesó, akkor 100%-ban ha nem akkor osztoztok)


De ha volt nevelt gyerek, vagy ha a tesód időközben örökbe fogadott egy gyereket akkor már sokkal bonyolultabb a helyzet!

2011. máj. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
49%
Ez válás esetére igaz, akkor nem járna semmi a volt házastársnak, de halálesetnél örökli az elhunyt tulajdonait, így az eredetileg örökségből származó ingatlant is.
2011. máj. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Elég gyanús, hogy a férje halála után már csak azzal törődik, hogyan fogja megkaparintani magának a ház felét, vagy akár az egészet. Mivel a testvéred volt, a családra száll vissza az örökség. Ha gazdagok vagytok, lehet, hogy csak pénzért ment a bratyódhoz feleségül(bár ez nem tartozik a kérdéshez, de le kellett írnom).
2011. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

Sajnosez törvényileg nem így van. Mivel a ház a férj tulajdona, gyerek pedig nincs, elsődlegesen a feleség örököl mindent . Utána a szülők, és csak utána a testvérek.

Ergo, a tesód tulajdonában lévő ház örököse az özvegy.

2011. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Az édesanyám 97-be hunyt el, addig ő lakott a családi házunkban, hogy kaphat fél részt a feleség, akkor mi is jogosak vagyunk a feleség előző házasságából szerzett vagyonra, amit a testvérünkkel közösen lakta, meg újításokat is csináltak 30 év alatt.
2011. máj. 29. 11:01
 8/28 anonim ***** válasza:

jaj, de le lettem pontozva! Csak tudnám miért!


Én még mindig kitartok amellett hogy nincs köze hozzá! Menj be a bíróságra, és kérdezd meg hogy mikor vannak ingyenes fogadónapok /órák!

2011. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"Az édesanyám 97-be hunyt el, addig ő lakott a családi házunkban, hogy kaphat fél részt a feleség, akkor mi is jogosak vagyunk a feleség előző házasságából szerzett vagyonra, amit a testvérünkkel közösen lakta, meg újításokat is csináltak 30 év alatt"


Aztán milyen jogon lennétek ti jogosultak az ő vagyonára? Nem vagytok sem egyenesági rokonok, sem házastársak. Akkor?

2011. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Azért mert nem a feleség tulajdona volt az sem, hanem, a gyerekeié, az előző házasságából lett mindkettő, és a testvérünk nekik épített, a feleség ,ha újra házasságot köt elveszíti a haszonélvezeti jogát is talán.
2011. máj. 29. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!