Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Meddig jutottál családfakutatá...

Meddig jutottál családfakutatásban?

Figyelt kérdés

Hanyadik századig visszamenőleg tudtad felkutatni a családfádat, ha próbálkoztál ilyesmivel? Esetleg tudnál mondani egy konkrét évszámot? És önállóan, levelek/közeli rokonok beszámolói alapján jutottál el idáig, vagy esetleg a távolabbi családtagok, vagy a levéltár, plébániák segítségét is igénybevetted? Mennyi ideig tartott kideríteni ezeket az adatokat? Milyen érdekességekre bukkantál?

Bocsi a sok kérdésért, de tényleg érdekel :) Ha tudtok, valamint nem túl személyesek a kérdések, akkor válaszolnátok nekem?


2010. márc. 19. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Érdekelne, de

1. fogalmam nincs hogy kellene kezdeni

2. olyan kuszák a családi viszonyok, hogy nem igazodom el.

Elég durva, hogy a nagyszüleim nevét sem tudom?

Nem azért, mintha elfeledtem volna.. sőt apám adatait sem, csak a nevét

2010. márc. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megértem. Van egy barátom, akinek a legközelebbi vérszerinti rokona az unokatestvére, persze sosem találkoznak. Szülei különböző okokból óvodás kora óta nincsenek. Igazából nekem sincs túl sok rokonom, már egy csomóan kihaltak, de egyiküket sem ismertem nagyon jól.
2010. márc. 19. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Én még nem álltam neki, de érdekelne. Az anyai ágam a 19. század közepéig van felkutatva, mert azóta élt a család Békés megyében, oda pedig Szombathely környékéről költöztek. Anyám vagy húsz éve kikérdezte az idősebb rokonokat az összes testvérről, szülőről, nagyszülőkről, már aki emlékezett rá... Sok értékes történet gyűlt össze, kár, hogy akkor még nem volt ilyen elterjedt a diktafon, így anyám csak vázlatos jegyzeteket tudott készíteni.


Az apai ágamat csak a 20. század elejéig tudom visszakövetni, mert valamiért az egész család nagyon titkolózik. Annyit tudok, hogy a dédapám munkácsi születésű volt, és katonaként megjárta az első világháborút. Persze ez még nagyon sok mindenkire igaz... Trianon után Szabolcsban telepedett le, és megváltoztatta a szlávos hangzású családnevét. Apám, amikor rákérdeztem, annyit mondott, hogy "ne foglalkozz ilyen dolgokkal, neked csak annyit kell tudnod, hogy én vagyok az apád, a többi nem érdekes". Gyanítom, valami titkolnivalójuk van... Egyszer talán annak is utánamegyek, ha lesz elég időm, energiám és pénzem.

2010. márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Nagyjából a nagyszülőkig tudom. De onnan, hogy azoknak ki hogy testvére, azt már nem, bár mailyen (v)iszonyok vannak nálunk, nem is érdekel :D

Annyi érdekesebbet tudok, hogy valamelyik felmenőmet boszorkánynak kiáltották ki, és elégették.

2010. márc. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Egy 1590-es évek végén született ősapámig tudtam eddig felvezetni. Évek óta kutatom a családfámat.
2010. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1642 ig vissza van írva minden pici részlet, amikor a család a nemesi címet kapta...
2010. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A legkorábbi dátum a családfámon 1836, de vannak még az ekkor született személlyel egy szinten állók, csak róluk nem derült ki, mikor születtek. Egy éve kezdem el kutatni. Először az öregek lettek kikérdezve (még él a dédnagymamám, szinte minden dátumot tudott a nagyszüleiékig, testvéreket beleértve). Aztán fővárosi, majd ahogy egyre régebbre jutottam országos levéltár. Nekem az a két legnagyobb bajom, hogy egyrészt nagyon sok irat olvashatatlan (már ha egyáltalán épen megmaradt), másrészt pedig a neveket össze-vissza írták. Volt ahol németesen, volt ahol magyarosan, hangzás után. Pl van olyan, akinek a házasságijában máshogy írják a nevét, mint a gyermeke születésijében, de ez még egy könnyebbik eset. Még nem tartok az 1700-as éveknél, de volt szerencsém akkori keresztelési anyakönyvet látni, hát aki abból ki tudott gobozni valamit, annak tényleg gratulálok.
2010. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok, olyan jó olvasni, hogy másokat is érdekel a téma :) Az is hihetetlen, hogy egyesek milyen sokáig eljutottak. Nekem ez egyelőre nem lehetséges, mert egyedül nem engednek ide-oda utazgatni, a testvéremet pedig - aki szintén szeret ilyen dolgokban résztvenni - jelenleg leköti a kisfia.


Amúgy próbáltam felvenni a kapcsolatot a rokonaimmal, de különféle okokra hivatkozva egyikük sem hajlandó találkozni velünk. Kénytelen leszek valakinek a halálhírét kelteni, hogy eljöjjenek a temetésre, mert egyébként csak akkor szoktak meglátogatni...

2010. aug. 28. 09:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 nagymamán és 4 dédnagymamám él. Kérdeztem őket de majdnem mindet örökbe adták xD szal egy csöppet bonyolult lenne...
2011. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!