Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudom, hogy zsidó...

Honnan tudom, hogy zsidó vagyok? Vannak olyan felmenőim?

Figyelt kérdés

2015. nov. 22. 06:58
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk onnan, hogy zsidó vallás szt éled a napjaidat?
2015. nov. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem élünk úgy
2015. nov. 22. 07:28
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Kérdezd meg anyukádat, anyai nagymamádat, hogy ők zsidók-e, ha igen, akkor te is az vagy.
2015. nov. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Helyi levéltárban kutakodnék, vagy a legközelebbi zsinagógában a felmenők pontos adatait tartalmazó dokumentumokkal (másolataival), az utóbbi helyen biztos, hogy segítenek. Nekem a család megkérdezése nem jött be, letagadták, kerülőúton tudtam meg, amit addig is éreztem.
2015. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Levéltár, meg anyakönyvi kivonatok böngészése segít. Az 1945 előtti akvi. kiv-okban benne van a vallási/felekezet szerinti hovatartozás is.
2015. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezősködj rokonoknál,szüleidnél.


Üdv!

2015. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sõt, 1948 -ig
2015. nov. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mit értesz az alatt, hogy zsidónak lenni. A zsidók szerint a zsidóság anyai ágon öröklődik tehát, ha az anyai-anyai-... ágadon valaki zsidó volt, akkor zsidó logikával Te is az vagy.


Léteznek az áttért zsidók, aki zsidó származásuak, de a vallásukat megváltoztatták. Anyai ágon elméletileg én is zsidó vagyok, mert szépanyám anyja zsidó volt, de ezt a család 1933-tól teljesen elhallgatta, se nagymamám, se édesanyám nem tudtak róla. Egy véletlen folytán derült ki. De ettől függetlenül nem tekintem magamat zsidónak. Sőt dédanyám szó szerint irtózott tőlük.

2016. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!