Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van rá esély, hogy vannak...

Van rá esély, hogy vannak indiai vagy indonéz felmenőim?

Figyelt kérdés

Anyukámnak nagyon furcsa vezetékneve van, a család tagjain kívül még senki mással nem találkoztam, akinek ez lett volna a vezetékneve, és facebookon sincsenek más fehér emberek ezzel a névvel.


Google fordító alapján a vezetéknévnek hindiül és indonézül van értelme. A képkeresőben pedig barna bőrű ázsiai nőket kapok találatul, bővebben nem tudnám megmondani, milyen nemzetiségűek lehetnek.


Viszont nem hinném, hogy túl sok indai vagy indonéz telepedett le errefelé...


A nevet nem szeretném leírni, nehogy rám ismerjenek.



2015. jún. 27. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán elképzelhető, indiaiak és indonézek is élnek Magyarországon, de az sem kizárt, hogy valamelyik felmenőd járt Délkelet-Ázsiában és ott ment férjhez, aztán pedig hazajöttek vagy ők, vagy a gyerekeik.
2015. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Hát nem hinném.


Mondjuk nekem az egyik szépszülőm ( a szépet nem úgy értem ) Franciaországból származik és francia származású volt.

Pedig itt Mo.-n nem nagyon vannak itt franciák.


Szóval szerintem kérdezd meg a rokonaidat ,őket lehetséges ,hogy tudnak segíteni ebbe.

2015. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem szabad meglepődni ezen, valószínűleg a családfában szerepel eftalita ág - amennyiben a teljes család magyar. A teljes eftalita hun ág pedig - a mai Khasmir és környékéhez (is) - észak indiához köthető, akik a mai székelyekkel jöttek el Erdélyig. A másik eset, hogy bevándorlóval kötött házasság, vagy kapcsolat révén kapta édesanyád a nevét. Ha privában megírja a vezetéknevet szívesen válaszolok bővebben is.
2015. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Hülyeségeket ne írjál már, kedves utolsó... A hefaliták az 5-6. században voltak India környékén, aztán a birodalom bukása után, még mindig a 6. században, beolvadtak a kaukázusi avarok közé. Az egy dolog, hogy az avar birodalom központja (a 9. századig) a Kárpát-medence volt, és így van egy kis esély arra, hogy a hefalitákon keresztül minimális indiai eredetű genetikai anyag eljuthatott a Kárpát-medencébe is, de az gyakorlatilag kizárt, hogy egy indiai családnév a hefaliták, majd az avarok közé beolvadást követően akár csak a magyar honfoglalásig fennmaradjon.


Ráadásul azóta is eltelt már több mint ezer év (a hefaliták indiai kalandja óta ezerötszáz), a magyar és dél-ázsiai nyelvek pedig rengeteget változtak, ilyen megközelítésben legfeljebb statisztikai véletlen lehetne, hogy egy magyar családnév megegyezzen egy indiai vagy indonéz szóval. A legvalószínűbb, hogy valamikor a huszadik század során került a kérdező családja/családneve Magyarországra, fölösleges ilyen történelmileg és logikailag is értelmetlen elméleteket gyártani.

2015. jún. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Utolsó, nem tudom hogy a genetika hogy függ össze Önnél a név öröklődésével, fennmaradásával - de ettől még esély van rá hogy a családnév fennmarad, sokkal-sokkal hosszabb ideig, mint gondolná.

Természetesen az emberi fenotipusok változhatnak - attól függően, melyik a domináns nép amellyel keveredik, vagy amellyel új nemzetet alkot - ha már a genetikát szóba hozta. Ezzel együtt a nyelv is változhat, cserélődhet akár teljesen, vagy részben - csak nyelvtan vagy akár szókészletben. Mindezzel tisztában vagyok, de a kérdező csak félinformációkkal szolgált, s igen abban benne van az is hogy közvetlen, újkori, és öröklésben valahol volt egy ilyen nevű család.

2015. jún. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam!
2015. jún. 29. 23:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én vezetéknevem állítólag Kambodzsában gyakori, pedig német, csak elírtak benne egy betűt anno.
2015. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!