Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Te csináltál családfát?...

Te csináltál családfát? Meddig jutottál el a felmenőidig? (Évszám. )

Figyelt kérdés
2015. dec. 2. 17:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
1725
2015. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A.C.A.B ***** válasza:
Én csináltam. Myheritage.hu egy rendkívül jó oldal ehhez, még egyezéseket is keres más családfákkal. Én például nem is gondoltam volna, hogy az oldal segítségével nagyjából 2000 kilométernyire innen is találok rokonokat :) pontos évszámot nem tudok mondani, mert a legelső személynél még nem volt kötelező az anyakönyveztetés, de nagyjából 1680-90 közé jutottam vissza. Az én fámon nagyjából 1000-2000ember lehet. De egy ilyen méretű családfához már elszántság kell. Levéltárakba járkálni anyakönyvek után, halotti, házassági bizonyítványok rsngetegét kell átnézni ami nem egyszerű, mert (viccen kívül) a régi írások olvashatatlanok. Azt egy külön tudomány megfejteni ki mit írt a könyvekbe, mert elég rondán írtak. Én nagyjából 4 éve csinálom ezt bár már kezd elegem lenni néha :D. De ha nem akarsz nagyon részletes családfát, vannak olyan emberek akik vállalkoznak arra, hogy helyetted kutatnak, csak ez elég drága ha jól tudom (és általában nincs rajt annyi ember, mint ha te kerested volna). Ahhoz pedig, hogy az 1680-as éveknél régebbre menj vissza, általában az kell, hogy valamelyik felmenőd nemes legyen, mert nagyrészt csak azokat anyakönyvezték régen. (Persze akadnak kivételek, de ritkán)
2015. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A.C.A.B ***** válasza:
100%
Első vagyok, még az jutott eszembe, hogy gyakran az évszámokból is vannak bajok. Nekem egy ezzel foglalkozó ember mondta, hogy régen ha nem tudták pontosan mikor született valaki, azt mondták a plébánosnak például, hogy ,,az esős évben" vagy a ,, nagy szárazságban" született az illető, ebből gyakran találomra következtették ki az évszámot. Ez akkor lehet fontos, ha egy sírkövön és egy anyakönyvben egy-két év eltérés van. (Csak azért írtam le, hátha segít valakinek akit ez érdekel) :)
2015. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 PZA válasza:
Igen. Szépapám még benne van, de dátum nélkül. Dédmamám (szépapám leánya) 1899-es születésű, úgyhogy az apja kb. 1870-80 körüli lehet.
2015. dec. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
1834-ig az egyik ágon, de még folytatni akarom
2015. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

kb 1800-1810-ig jutottam vissza, az ősapámig (apai ág)

Sajna a familysearch-ön ennél régebbre nem tudtam visszakeresni

2015. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Igen, én eljutottam Könyves Kálmán királyunkig, de szinte a véletlenek sorozataként. Ha mindegyik ősöd templomban keresztelték, és tudod, hogy melyikben, akkor

onnét elindulva egészen az Érseki levéltárig fogsz jutni.

Szóval, tedd meg, mert igen érdekes és egyben nagyon hasznos

elfoglaltság. Az embernek ilyenkor olyan érzése támad: hogy múltunk belénk van kódolva! Csak meg kell találni ezen kód nyitját!

2015. dec. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1847
2015. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

A MyHeritage segítségével sikerült apai ágon eljutnom egy 1755-ben született rokonomig, pontosabban az ő szülei-ig, ami kb 1720-at jelent

#6-os voltam

2015. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a familysearc.org és a megyei levéltár segítségével eljutottam 1756-ig. Ez a (eddig) legkorábbi évszám. De még folytatom mert jó dolog. :)
2016. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!