Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagja a fejemhez,...

Jogosan vagja a fejemhez, hogy " te ugyis itthon vagy megse csinalsz semmit vagy mar megint nem csinaltal semmit egesz nap"?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, párom épitoiparba dolgozik. En mukormozok itthon, napi atlag 5 vendegem van. Egy emberrel 2 ora alatt vegzek, igy atlagba reggel 8 tol este 6 ig dolgozom, a vendegek kozott 10 perc szunetet szoktam hagyni. A csaladi hazamban az egyik szoba van kialakitva szalonnak. A parom egy csomoszor a fejemhez vagja, ha nincs megcsinalva a hazimunka stb, hogy "mar megint nem csinaltal semmit,miert nincs kesz ez meg az, ugyis egesz nap itthon vagy."


Mar azon gondolkodom hogy lezarom a kapcsolatot. Nektek mi a velemenyetek rola? Az teny es valo, hogy nagyon nehez fizikai munkat vegez, de akkor is. Atlagba reggel 6 kor indul es este 6-7 kozott jon haza.


2015. febr. 16. 07:20
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
45%

Egyáltalan nincs gaza

Szeritem zt meg me lehebeszéln..

Sokan, amikornema van, hogyel kel meni fél orat utazni..stb és úgy dolgozni, az nem is munka.. Mert nekik amunkahely az vala va..

Nayon nehezmegértetni, hogy neked is vn munkaidőd, csak otthon..

2015. febr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
89%
Beszélj vele,nyugodtan. Ne akkor amikor feszkósan hazajön a melóból,hanem mondjuk hétvégén! Ha tudtok normálisan kommunikálni egymással nem lesz baj, nincs baj.Ha nem,az egy másik kérdés...
2015. febr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
15%
Tehát átlagban van napi 3 óra, amikor otthon vagy, de nem dolgozol, ő meg dolgozik. Napi 3 óra tényleg sok. Ebből azt sejtem, hogy jogosan szól rád.
2015. febr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
77%
Mindenki olyan munkát választ magának és annyi házimunkát csinál, amennyit szeretne, szerintem ebbe nem lehet beleszólni, ezért nem jogos, hogy szóvá teszi. Ha együtt akartok maradni találjatok ki olyan napi rutinokat, ami megfelel mindkettőtöknek. Pl. hétvégén egy napot szánjatok a takakrításnak és közben főzzetek meg előre egész hétre együtt és magyarázd el neki, hogy ha ilyen elvárásai vannak veled szemben, akkor jobb ha elválnak útjaitok. Nálunk is az a helyzet, hogy párom heti 16 órát dolgozik, én meg heti 42-t, de nem teszem szóvá, ellenben lex.rom ha időnként romokban a lakás vagy nincs mit ennie. De azért jól elvagyunk.
2015. febr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
71%

Le leszek pontozva, de nem érdekel.

A férjnek természetesen a "nem csináltál semmit egész nap" részében nincs igaza, és a nyelvezet sem épp irodalmi, DE!

Te dolgozol, 8-18 között, ő dolgozik 6-19 között. Én teljes mértékben támogatom a női egyenjogúságot, de _valakinek_ a házimunkát el kell végezni, ez már csak ilyen. Erre 3 opció van:

1) Te végzed el

2) Ő végzi el

3) Egy harmadik, erre a célra fizetett ember végzi el.


Valamelyiket opciót választanotok kell, nincs mese. Lezárhatod a kapcsolatot, de sokra nem mész vele, mert ezt senki nem fogja elviselni hosszú távon.


UI.: Azért arról is mesélhettél volna, hogy mennyire nem végzed el a házimunkát, mert így közel sem teljes kép erről a kapcsolatról.

2015. febr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
10%
Ne ragozzuk! Lusta vagy, ezért igaza van.
2015. febr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
45%

Lehet jelképesen fenékbe leszek rúgva, de a következőt (is) tehetnéd.


Gondolom a párod a nehéz munkanap után szeretne meleg ételt enni, és még ha nem is patyolat tiszta lakásba hazamenni,de legalább kultúrált környezetbe. Nos a megoldás még nem is egyszerű, de nagyszerű. Vállalj naponta 1-el kevesebb vendéget, úgy szabadul fel legalább 2 óra szabadidő naponta. 2 óra alatt ha nem is 6 fogásos ebédet, de egy egyszerűbb, gyorsan elkészíthető ételt el tudsz készíteni. Miközben fő az étel, és éppen nem állsz a tűzhely mellett, gyorsan össze lehet pakolni, vagy végig szaladni a lakáson a seprűvel/porszívóval. 2 keverés között gyorsan be lehet ágyazni, és egy ronggyal pillanatok alatt leportalanítani. Ameddig pedig éppen a tészta fő a levesedben (durva 5 perc), még el is tudsz mosogatni. Mire megfő az étel, a házimunka is megvan... Nem kell azt írni hogy lehetetlen, mert pl nálam így működik. A hét minden napján max 1,- 1,5 órát szánok főzésre, közben pikkpakk összerakom a lakást, és gyorsan minden megvan egyben.


Így senkinek nem lehet egy szava sem, a pasinak sem, hogy nincs fogadtatás mire hazaér, neked sem, mert nem fog érte szólni, sőt neked is jobb érzés lesz munka után leülni egy rendezett asztalhoz egy meleg vacsi mellé. Nem? :)


25N

2015. febr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
Nem ertem hogy szamoltad ki azt a 3 ora szunetet. Reggel felkelunk csinalok neki reggepit aztan zuhany kave! Es jon is az elso vendeg. 2 vendeg kozott ugye max 10 perc szunet. Ez egy nap 40-50 perc. Nagyon sokszor elofordul, hogy amikor o hazaer en akkor bejezem be az utolso vendeget. Ekkor az a baja,hogy miert nincs kitakaritva a kocsi, mirt nem csillog villog a lakas. Valaki irta ,hogy hetvegen beszeljuk meg, ez sajnos nem jon ossze, mukoromepito Okj tanfolyamon tanitok minden szombat vasarnap meg a kovetkezo 3 honapban.
2015. febr. 16. 07:59
 9/54 anonim ***** válasza:
90%

Itt a legfőbb gond, hogy az empátia, kedvesség és megértés hiányzik belőle, valamint talán a legfőbb gond, hogy egyáltalán nem tiszteli a munkádat. Én a helyedben véget vetnék ennek, mert ez így nem működik, de persze a te életed, te tudod.


Nyugodtan pontozzon le mindenki, aki hasonló mentalitású, mint a kérdező pasija, de egyáltalán nincs igaza.

Napi 10 óra munka, tök mindegy, hogy az építőipari munka, műkörmözés, irodai munka vagy szellemi munka, 10 óra az mindenképp kimerítő. Igen, lehet, hogy ő nehéz munkát végez, és ő még többet van távol (nyilván azért ebben benne van az utazás is), de ez nem változtat azon, hogy 10 órát dolgozol, és ennyi meló után teljesen érthető, ha nincs minden puccba vágva.


De mondom, a legfőbb probléma, hogy ő csak azt látja munkának, ahol téglát kell pakolni meg betontömböket emelgetni, és minimálisan sem tiszteli azt, amit csinálsz. És még csak a kapcsolat elején vagytok, mi lesz itt mondjuk 10 év házasság után? Abban ne reménykedj, hogy pozitív irányban fog változni.

2015. febr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Nincs retek a hazba! O az aki az agy nellett hagyja az almacsutkat, a torolkozok a foldre! dobva furdes utab, a szennyes ruha a foldre dobva a szennyestarto melle. Amihez nyul szethagyja.
2015. febr. 16. 08:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!