Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól csináltam? Te mit csináltá...

Jól csináltam? Te mit csináltál volna?

Figyelt kérdés
Először is bejelentem hogy volt a kedvenc pasztám akciós volt, és vettem belőle 2-őt. Szóval a lényeg: Nemrég vettem egy új processzort, egy AMD FX-6300-at. Épp szettem szét a gépet, és vettem ki a régit. Kibontom az újat, és (persze a tartójában), lerakom az asztalra, erre anyám bejön, hogy milyen hülye vagyok, hogy miért nem költök a gépre, és nem másra. Erre én azt mondtam, hogy majd később tanulok, és az az én pénzem, én kaptam (nem tőlük), és az az enyém, szóval én döntöm el mit veszek belőle. Erre teljesen kiakadt, és földhöz vágta az új processzoromat, és a vinyómat. (teljesen szét volt szedve a gép). És ezután kiment, és kintről kiabált velem. Engem gy elkapott az ideg, hogy fél év spórolása fölösleges volt, mint még soha. Egy órával később elment valahova, én bementem a szobájukba, és elvettem a a tartalék pénzükből, annyit amennyiből meg tudtam venni az új vinyót, és a procit. Én megrendeltem, meg is jött beszereltem, tökéletes, és gyors. Anyám nem vette észre, de szerintem nem is nagyon fogja. Erről mi a véleményetek? (Lehetőleg normálisan válaszoljatok.)

2013. szept. 10. 17:28
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Bocsi a rossz fogalmazásomért.
2013. szept. 10. 17:36
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szar ügy. Én neked adnék igazat a dologban de a szüleid nem így fogják látni a dolgot amikor rájönnek, hogy miért hiányzik jelentős összeg a családi kasszából és hiába próbálod majd kimagyarázni, hogy mit miért nem fogják megérteni.
2013. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
100%
sztem kár volt földhöz vágni egy sokezerforintos vinyót.
2013. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ez már nem az első alkalom. Törte le telefonomat, pendrive-omat, elszakította a fülhallgatómat. 16/F
2013. szept. 10. 17:41
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen igazad van, anyád elég idegbeteg. Sőt, ha te vetted a telefonodat is, annak az árát is elvehetted volna. Semmi joga rongálni a te cuccaidat.
2013. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erőből te is földhöz vagdoshatnád az ő kedvenc kütyüjeit. Álljon már meg a menet! Mégis, hogy meri ezt tenni? Jól tetted akár észreveszi, akár nem.
2013. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
És most eldöntöttem, hogy ezentúl bunkó leszek vele. Akármit is kér, és le se fogom szärni.
2013. szept. 10. 17:57
 8/26 anonim ***** válasza:
38%

Hivatalos vélemény alapján ez önbiráskodás volt. Visszalopni a jogtalanul elszenvedett kárt ugyanugy büncselekmény.


Mint ember azt mondom szinte esélytelen, hogy hivatalos uton le tud rendezni ezt. ÍErkörcsi értelemben édesanyád itt a hunyó és ha tényleg nem veszi észre akkor ez a megoldás jó.


Gyakorlati értelemben az a hunyó akinél nincs hatalom, ez pedig te vagy. tehát ha kiderül az ügy te fogod huzzni a rövidebben s az érveid el lesznek söpörve.

2013. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%

Illetve ha neked hatalmadban áll a pénzt úgy visszavenni hogy ne vegyék észre akkor mégiscsak van hatalmad.


De még nincs ez az ügy teljes mértékben lerendezve.

Tanulj s állj mielöbb saját lábadra. Majd egy alkalommal menj hozzá át s törj össze valamit amit ő nehezen saját erejéből szerzett meg, dobd az arcába az árát s dobd az arcába ennek a processzornak az árát is. Akkor tedd ezt amikor mindez már aprópénz lesz ez a számára. Ezt érdemli egy ilyen szülő.


Ha megöregszik s elesetté válik ne sajnáld tőle az anyagi támogatást de ilyen stílusban ad neki. Ha cigizik alázd meg s dobd a szemétbe mondván hogy nem jó neki. Szedje ki a szemétből ha kell neki, stb, de kenyérre ne sajmádt tőle a pénzt mert mégiscsak az anyád.

2013. szept. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%
* számára = számodra
2013. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!