Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy találjam meg a nemesi...

Hogy találjam meg a nemesi oklevelet?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Állítólag ahhoz, hogy jelentkezni lehessen egy lovagrendbe fel kell mutatni a nemesi oklevelet.


Eleinte ez inspirált, azonban most már az is érdekel, hogy pontosak kik voltak az őseim. Sajnos az egyik rokonunk ami mellesleg 90 felett van és a fél családdal nem is áll szóba ő tudja azt hiszem ezeket a nemesi dolgokat. Hogy lehetne kideríteni, hogy a családunk tényleg nemesi származású? Volt valamilyen nagy bőr-cuccunk is amit az egyik zseniális rokon elégetett. Arra gondoltam hogy egy családfakutató tudná... esetleg valami irat amit őriznek valahol valamelyik hivatalban?


2015. dec. 23. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Családfakutatás, de készülj fel, hogy elég drága mulatság, pláne ha az országhatáron is túlmegy.
2015. dec. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb sehogy.

Családfakutatást lehet kérni, bár elég drága (több 100.000 forint, főleg ha a külföldre is kiterjed, mert mondjuk a határ közelében laktok), de nemesi oklevél már tuti, hogy nincs. Szinte biztos, hogy az már vagy megsemmisült, vagy pedig érvényét veszítette, ugyanis Magyarországon már rég eltörölték a nemesi rangokat.


Meg milyen lovagrendek?

A legtipikusabbak az egyházi lovagrendek voltak, melyek többségét felszámolták, a Máltai Lovagrendnek meg nem lehet akárki a tagja, ahhoz nem elég a nemesi oklevél (sőt szerintem nem is kell hozzá). A Máltai Lovagrend magyarországi "intézménye" a Máltai Szeretetszolgálat. Oda akárki beléphet.

2015. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy már nem lehet viselni a rangot sajnos.

De gondoltam kiderítem... elvégre eléggé ciki az, hogy maximum a nagyszüleimig ismerem a családot. Beszélt anyám egyszer egy nagy birtokról is ami akkora volt mint egy fél kerület. De nekem valahogy a pletykák nem elegek. Azonkívül a mamám testvére is mindig úgy viselkedik mintha mindenki felett állna meg a mamámnak is volt ilyen beütése.


Gondolom csak van valahol valamilyen dokumentum.

2015. dec. 23. 15:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megtudakolod az ismert felmenőid születési helyét, és ott az egyházi feljegyzéseket kikéred, majd így szépen lassan visszaköveted a megismert újabb embereket. Így aránylag olcsón ki lehet hozni, csak idő és némileg szerencse igényes.
2015. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyakönyvi hivatal a lakhely szerint, valamint egyházi anyakönyv szerint. Sokszor tudósít valamelyik felmenőnek a házassági anykvi kivonata is.

Én pl abból tudtam meg dédapám anyjának a nevét.

Aztán ott az országos és egyházi levéltár is.

Számíts rá, hogy anyakönyvenként most 2000.-Ft!

2015. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha meg is találod a nemesi származást, nem attól leszel nemes!
2016. jan. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!