Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Kerepesi temetőben keresnék...

A Kerepesi temetőben keresnék 1 bizonyos nevet, dédnagyanyám sírjáról lenne szó családfakutatás szempontjából. Online feljegyzések vannak nevekről?

Figyelt kérdés
2016. jan. 9. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el arra a parókiára/temető gondnoksághoz, akikhez ez a temető tartozik: több száz évre visszamenőleg a nagy fekete könyvekből előkotorják... persze ha tudod, hogy melyik évben halt meg, vagy bármi valami konkrétumot is tudsz róla, vagy lánykori nevét, stb. stb.
2016. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nevét tudom,fénykép is van róla.Visszatudom keresni dédnagyanyám szüleit? És ha sikerül visszakeresnem,az ükszülõm vezetéknevét pl felvehetem?
2016. jan. 9. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sírokat kellene keresned, hanem levéltárban családfát kutatnod. Felmenők nevét fel lehet venni, ha tudod igazolni, hogy ő az ősöd. Valami indoklást kell mellé írni, de állítólag nem nehéz.
2016. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És azt a helyi levéltárat kell felkeresnem ahol az õseim születtek?
2016. jan. 9. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Interneten is tudsz keresni, pl a familysearch.org oldal nagyon hasznos ilyen szempontból, ott is tudsz anyakönyveket keresni!
2016. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Igen, én is a family search-öt ajánlom! Itt egy link "Hungarian Civil Registration 1985-1980". Ha tudod, a pontos születési helyét, idejét, akkor könnyű dolgod van, ha nem akkor egy kis keresgéléssel kilehet kutatni. És ha megtalálod a születési adatait, a dédnagymamád szülei nevét is tudni fogod, mivel az is oda van írva! :)


[link]

2016. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A 6. vagyok!

Itt a pontos link :P Rosszat küldtem el :D

[link]

2016. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemzetközi:

Én is a FamilySearch-t használom elsősorban


[link] (azt hiszem bizonyos szolgáltatásai ennek fizetősek)


[link]


[link]


[link]


[link] (ennek van magyarnyelvű változata is [link] ez semmiben sem különbözik az angol változattól, már ami az adatbázist illeti. Csak magyar nyelven van)



[link]


[link]


[link]


[link]


De érdemes érdeklődni, az egyházmegyék székhelyén is.

2016. jan. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!