Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Sok embert miért nem érdekel...

Sok embert miért nem érdekel a családfakutatás és hogy kik voltak az ősök?

Figyelt kérdés

Én tavaly kezdtem el felkutatni a családfámat és van olyan ág amit már az 1600-as évekig felkutattam.

Azért kezdtem el,mert a dédim lengyel származású volt és kíváncsi voltam a család történetére.Utána felkutattam más ősöket is. Kiderült sok érdekes dolog és sok külföldi ősöm is van.

A családból sok mindenkit hidegen hagy a dolog.

Nem érdekli őket,hogy milyen származású volt és honnan jött az őse.

Időpocsékolásnak vélik a dolgot és azt is megkérdezték tőlem,hogy ezzel valami anyagi hasznot remélek esetleg?



2015. jún. 21. 19:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert más érdekli őket...
2015. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem érdekel kifejezetten. Érdekesség szintjén igen, de hogy ezért fizessek, vagy kutassak minden szabadidőmben, az nekem sok lenne.

Egyszerűen a jelenben élek és nem tartom komoly jelentőségűnek azt a kérdést, hogy 1600-ban milyen őseim voltak. Ha egy családtag elém áll és elmeséli, akkor mély érdeklődéssel végig hallgatom persze, hisz kíváncsi természetem van. Ergo mondhatni közömbös a dolog számomra.

2015. jún. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Sok embert miért érdekel a családfakutatás és hogy kik voltak az ősök?
2015. jún. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Érdekel, de amikor belegondolok, akkor rájövök, hogy annyira sok felmenője van egy embernek, gondolj bele, már egy embernek az ükszülőjéből is van 16 db. A szépszülőkből 32 db és ez még csak 5 emberöltő, tehát 100-150 évvel ezelőtti idő. Ráadásul a sok ükük szülő közül nem tudni, melyiknek tetszett meg a "postás", vagyis hogy tényleg attól volt-e a felmenőnk, akit az anyukája megnevezett. :) Szóval nagyjából az ember tisztában van vele, hogy a dédik (8 db) honnan jöttek, nekem is elég vegyes, vannak közöttük török, magyar, örmény nevűek, de utána már kár firtatni a többit, mert egyáltalán nem biztos, hogy az igazság derülne ki és ami kiderül az is annyira vegyes, hogy tök mindegy.
2015. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy vagyok vele, mint a 2-es válaszoló. Érdekel, de annyira nem, hogy erre áldozzam az időm. Különben szerencsére a család mindkét ágán van egy-egy személy, aki foglalkozik ilyesmivel, úgyhogy "potyázhatok":) - az infók is megvannak, viszont nekem semmi erőfeszítésembe sem került.


Amúgy engem jobban érdekel a "családi legendárium", a szájhagyomány útján terjedő régi családi sztorik, mint egy csomó név meg évszám, amit nem tudok semmilyen történethez kötni. Az ilyen jellegű adattartalomból számomra csak a földrajzi vonatkozás érdekes, igaz, az nagyon:)

2015. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33%
a legtöbb ember a jelenben él és nem unatkozik
2015. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%

Az vagyok, aki vagyok. Nem adna semmit, és el sem venne az, ha megtudnám, kik az őseim.


Pláne, hogy nem olyanok derülnének ki, hogy Angelina Jolie-val unokatesók vagyunk, hanem csak egy csomó név, egy csomó jelentéktelen senki, egy csomó halott.

2015. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Unatkoznék attól,hogy az őseim után kutatok?

Nem a Face-en és a TV-n lógok mint sokan.

2015. jún. 21. 22:20
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Te se kutatnál utána ha tudnád,hogy mennyi balról jött gyerek volt közbe-közbe!:)Semmi értelme ha a vérvonalat keresed,mert dédanyáink se voltak az erény és a hűség mintaképei,a sok kis fattyúról nem is beszélve amit a papák szerte széjjel hagytak! Én is csak csodálkoztam amikor megtudtam ezt azt a családfa lombjáról,úgyhogy a gyökere már igazán nem izgat!:)
2015. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%
Én igazából full leszarom. Most mit érdekeljen, nem ismertem őket, közvetlenül nem hatnak az életemre. Inkább magammal foglalkozok, mint ilyen hülyeségekkel.
2015. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!