Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha apám félcigány, és anya...

Ha apám félcigány, és anya meg teljes magyar, akkor én negyed cigány vagyok, vagy mi?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 03:16
1 2 3
 1/27 Boda Gergő ***** válasza:
87%

Cigány vagy és kész? :) Miért gond ez számodra? ha normális szocializált ember vagy Nem mindegy kik a felmenőid? Van olyan cigány ismerősöm akiért tűzbe raknám a kezem. Nem az határozz meg hogy honnét jössz, a viselkedésed.


Amúgy, hogy választ is kapj: igen negyed vérig az vagy.

2016. márc. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%

negyed cigány de ne aggódj némelyik negyedcigányon már nem is látszik, hogy cigány származású lenne egyáltlán

A lényeg, hogy a tükörben mennyire nézel ki cigánynak, konkrétan ezt a genetika határozza meg, hogy kinél hogyan jön ki a bőrszin és az arcvonások

Negyedvér már igen kevés, egyeseknél kicsit látszik egyeseknél meg már egyáltalán nem

2016. márc. 5. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
57%

ha csak negyedcigány vagy és tegyük fel alig vagy egyáltalán nem látszik rajtad a cigány származás akkor nem vagy cigánynak minősithető

Csak abban az esetben vagy cigánynak minősithető ha jól láthatóan cigány kinézetű vagy

Általában hiába keverék valaki, mondjuk mint a te esetedben is az emberek azonnal lecigányozzák pedig ez nem felel meg a valóságnak, aki csak negyedvér az már nem cigány

2016. márc. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az vagy, aminek vallod magad, a tarsadalom pedig aszerint itel meg, hogyan elsz. Ha lusta vagy dolgozni es lopsz/iszol/akarmi, akkor mindenki le-budosciganyoz majd, de, ha megszerzel bizonyos vegzettseget, a tanulmanyaid alapjan itelnek majd meg, es akar professzor uraznak is.

Genetikailag pedig, honnan tudod, hogy apad felcigany es nem csak haromnegyed vagy egynegyed vagy egynyolcadcigany? Ismered a nagyszuleid nagyszuleit is...?

2016. márc. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem latszik rajtam, nem is zavar, csak sok ilyen kerdest lattam, es nem tutam eldonteni, hulyeseget meg nemakartam magamnak mondani.:) koszonom a a valaszokat.
2016. márc. 5. 05:20
 6/27 anonim ***** válasza:

Kérdező: ezzel a helyedben nem foglalkoznék...

Inkább nézz ki magad elé egy célt és próbáld abba az irányba orientálni magadat. Lehetnél programozó, rendszergazda, járműműszerész (ez eléggé tág fogalom, mert repülőgépet és személygépkocsit is takarhat), épületkarbantartó, stb. bár az is lehet, hogy inkább irodai munka lesz a tiedé.

2016. márc. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Igen, negyed.

Én félig vagyok az. (Anyukám cigány, apukám nem.)

2016. márc. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, ez valami matektopik :) Az vagy, ami akarsz lenni, még fel is vehetsz újabb nemzetiséget is, ha úgy érzed. Petőfi apja pl. szerb volt, az anyja meg szlovák, mégis magyarnak tartotta magát. Szóval válassz egy szimpatikus nációt, és kövesd annak a szokásait, éld meg a kultúráját, gyakorold a nyelvét stb.
2016. márc. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
53%
Igen az vagy! Én is így vagyok csak nekem apu cigány anyu meg félig magyar félig olasz!! De nincs ezzel semmi gond :)
2016. márc. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Végre normális hozzászólásokat olvasok egy ilyen kérdésnél! Micsoda öröm! Kérdező, teljesen mindegy milyen vér van benned, tanulj, dolgozz, tisztességre nevelj gyerekeket, ne bánts másokat, sőt, ha mód van rá, segíts másoknak, és felőlem lehetsz "félig Németjuhász" is. :) Az én párom cigány én félig görög, félig magyar vagyok, de a párom a Magyarország legjószívűbb embere (na jó, a TOP10-ben biztosan benne van) és én se vagyok Hókuszpók. :) Hála Istennek olyan intelligens emberek között mozgunk, akik ismerve minket, nem problémáznak ezen. Na, de itt néha ledöbbent milyen hozzászólások vannak, egy-egy ártatlan segítségkérő, ilyen jellegű kérdésnél.
2016. márc. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!