Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha apám félcigány, és anya...

Ha apám félcigány, és anya meg teljes magyar, akkor én negyed cigány vagyok, vagy mi?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 03:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám székely,apukám fél cigány. :D Szinte senki nem bántotta se anyukámat, se apukámat a származása miatt. Tanult, intelligens emberek,és ha bántották is őket, egy percig nem vették magukra, főleg akkor nem, ha a tag jóval unintelligensebb ember volt.

Én büszke vagyok a származásomra, bár néha én sem tudom behatárolni, de ez így jó, így érdekes!:)

2016. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, negyedrészt cigány vagy, de ez abszolút nem számít. Nem ebben mérik az emberséget.


Ez csak egy vicces történet: Én gyerekkoromban sokáig azt hittem, hogy apum cigány, mert sötét bőrű, sötét hajú (de kék szemű). Aztán egyszer mikor eszembe jutott, megkérdeztem anyumat, ő meg visítva röhögött, hogy 8 éves koromig erre nem kérdeztem rá.:D

2016. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
100%

Igen.Én teljesen cigány vagyok,azonban nem látszik.Szőke hajam volt tizenéves koromig.Voltak ebből gondjaim,mert a nevem viszont cigány név volt.A cigányok nem fogadtak be,fehér bőröm miatt.A magyarok a nevem miatt.Amikor bemutatkoztam valahol,visszakérdeztek és meresztették a szemüket😊.

Mindenhol bizonyítanom kellett,a becsületességem,és alap dolgokat,és idővel elfogadta a többség hogy az is vagyok, és már a név mögé láttak.A cigány ismerősök viszont mai napig nem fogadtak be.Pár éve nevet változtattam,azóta semmi probléma nincs.

Mindenesetre el lehet gondolkodni,hogy azok akik a bőrszín miatti megkülönböztetés miatt harcolnak,ugyanúgy intoleránsak ebben a kérdésben.

Szóval negyedtestvér...az vagy ami lenni akarsz.

2016. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.:)

Magyarnak tartom magam, de termeszetesen ha megkerdik nem tagadom le hogy van bennem egy pici cigany ver is. Egyebkent rendornek tanulok, szoval remelem ez miatt nem lesznek lenezesek az emberek miatt..mivel lassuk be, mai vilagba egyre tobb a fajgyulolo.

2016. márc. 5. 09:48
 15/27 anonim ***** válasza:

Nézd alapvetően minden embert saját viselkedése, életmódja minősíti. Sajnos a cigánysággal kapcsolatos előítéletek tapasztalatokon alapulnak, mert a hazai cigányok minimum 50%-ával komoly gondok vannak, még a tisztességesen dolgozok is pl. jellemzően kevésbé igényesek saját környezetükre.


Arra fel kell készülnöd, hogy még negyed cigány származásod miatt is egyes emberek kezdetben bizalmatlanabbul állnak hozzád. Ha ezen nem akadsz ki, hanem meg tudod érteni, hogy a másik oldal bizalmatlanságának is meg vannak az okai, akkor kulturált viselkedéssel, életmóddal előbb-utóbb eloszlatod ezek bizalmatlanságát is.


Obama amerikai elnök könyvében elég jó szociológia érzékkel írt arról, hogy az őt nevelő fehér nagymamája mennyire szerette őt, miközben ő is déli fehér nőként természetes félelmet érzett a legtöbb ismeretlen fekete iránt.

2016. márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

épp tegnap olvastam egy hírben, hogy egy srácot migránsnak néztek a metrón, és valaki minősíthetetlen módon adott hangot ennek a vélelmének, mint utóbb kiderült magyar volt az illető, akit ez a szóbeli inzultus ért....

sajnos igen, egyre több ilyen van, és ha látszik rajtad, hogy cigány származású is vagy, akkor könnyen lehet, hogy ezzel kapcsolatban fognak majd piszkálódni egyes emberek, de szerintem ezt meg lehet tanulni helyén kezelni, és mindenki magáról állít ki bizonyítványt azzal, hogy anélkül hogy ismerné a másik embert: akár nyilvánosan is, megalázó, lealacsonyító, negatív véleményt fogalmaz meg vele kapcsolatban... ez tényleg sajnálatos.

alapvetően mindenki olyan, amilyennek vallja magát. ha magyarnak akkor magyar, akkor is, ha van benne egy kicsi más nemzetiségből is... persze ebben semmi gáz nincs...

sőt, rendőrként az ember akár azért is tud tenni, hogy a cigányságról kialakult kép, az emberek körében megváltozzon, a környezetében élők, a helyiek körében legalább.... pozitív irányba...

2016. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
30%

kérdező

ha nem látszik rajtad, akkor fajilag nem vagy cigánynak minősithető mégha negyedrészt az is vagy

A genetika dönti el, hogy ki milyennek születik Előfordul, hogy tegyül fel az egyik szülő mérsékelten cigány a másik meg fehér német és a gyerekek pedig németek lesznek hiába az egyik szülő cigány származású

Ez a genetika, éppen milyen kombinációt dob ki

2016. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Az vagy aminek érzed magad. Az ükszüleim között elvileg van zsidó, német, szlovák, meg lehet hogy cigány is, de mégis magyarnak érzem magam. Ez az anyanyelvem, a szüleim is magyarnak tartották magukat.

Persze hiába akarnám koreainak érezni magam :)

2016. márc. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:

Krekonex válasza:


"Lehetnél programozó, rendszergazda, járműműszerész (ez eléggé tág fogalom, mert repülőgépet és személygépkocsit is takarhat), épületkarbantartó, stb. bár az is lehet, hogy inkább irodai munka lesz a tiedé." -


Szerintem a kétkezi fizikai munkás is ugyan olyan értékes ember, mint azok, akiket felsoroltál. Persze, hogy könnyebb az élet valamilyen szakmával - de szakma nélkül is boldog lehet az ember, nem csak szakmával.

2016. márc. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal több emberben csordogál cigány vér, mint azt gondoljuk. Sokan nem ismerik a családot a nagyszülők előtti időkből, fogalmuk sincs róla. Ennyi erővel fél ország cigány valahányad részben.

Nem hinném, hogy ez bármit jelent!

A tettek és a gondolatok lényegesek csak!

2016. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!