Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek? A többi lent

Mit tegyek? A többi lent

Figyelt kérdés

Teljesen össze vagyok törve.


A sztori:

Mikor megszülettem 3 évre rá a szüleim elváltak (előtte még két férfitól volt anyumnak 1-1 gyereke) mert anya félrelépett. trálálá itt vagyok 12 évesen. A keresztanyukám nagyon sok mindenben korlátoz. Nem öltözhetek úgy ahogy akarok (a szüleim megengedik) és nem is nézhetek ki úgy ahogy akarok mert érzelmileg és mentálisan zsarol. Nagyon szeretem és ő csak jót akar nekem , meg minden, de ez már nagyon zavar. Serdülő korba lépek lassan és ebben a korban az ember "lázad". Múltkor felmerült az a kérdés, hogy leakarom vágatni a hajam. Mindenki belegyezett, kivéve keresztanyukám (az elején ő is). Megtiltotta, hogy kiengedve hordjam a hajam mert a szemembe lóg, pedig amúgy feltűnne ha a szemembe lógna és arrébb "raknám", és szerinte az khurvás ://(előtte anyu kiment amerikába dolgozni) Titokban levágattam a hajam amit keresztanyukám még nem tud és szerintem meg fog ölni (képletesen). Jövőhéten találkozni fogok keresztanyummal és nagyon féle, szétvet miatta az ideg:c félek és sírok emiatt mindennap. Ennyire még sosem voltam szomorú. Szorongok és midnenki azt mondja, hogy mondjam meg neki a magamét de én nem szeretek fájdalmat okozni, főleg nem egy olyan xcsaládtagomnak aki nagyon érzékeny. Mit tegyek?:c pls segítsetek



2016. ápr. 22. 10:49
 1/9 elwera ***** válasza:
100%
Nem kell mondani semmit, majd észre veszi, hogy levágattad a hajad. Lehet, hogy azt fogja mondani, jól áll. Nem tudhatod előre.
2016. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a kinézetedbe a szüleidnek van beleszólása, a keresztanyádnak nincs.


Másodszor, ha zsarol, akkor vagy hagyd és ez megy még sok évig, vagy közlöd vele, hogy a te hajad/ruhád, te sem szólz bele az ö kinézetébe, ö se tegye ezt.


Harmadszor, eleinte valószónüleg megsértödik, "büntetni" próbál (ugyan nem tudom, mivel zsarol), de ha nem lesz hatása - azaz kibirod, hogy ne úgy reagálj, ahigy szoktál -, akkor idövel leáll vele.


Negyedszer, nem kell "megmondani neki" a magadét, legalább is nem durván, veszekedösen, hanem csak egy mondatot "az én hajam, nekem így tetszik" és utána nem reagálni a továbbiakban.


Gondolj bele, hogy ha most nem állsz a sarkadra, akkor ez egyre rosszabb lesz, és esetleg az egész életed emiatt zsákutcába kerülhet.

(56 évesn nö vagyok - azaz nem tini!)

2016. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy eddig mindenkinek tetszett, és szerintem is jól áll. :)
2016. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat mar megbocsass de keresztanyadnak ugy ahogy van semmi koze. O ha belegondolsz neked senkid. Keresztanyad is csak ugy h a szuleid jo baratja max es a kereszteleskor ott volt es elvallalta...de ugy kb neked senkid nehogymar parancsoljon...haj oda te..
2016. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat megpróbálom megbeszélni vele, de tanácsos ott lennie az apámnak is, hogy ne érezzem magam egyedül?:C


3/4 te honnan tudod hogy hogy áll?:O

2016. ápr. 22. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Keresztanyád kicsit beteg, ha szerinte a kibontott haj ku.rvás, illetve ha ilyen eszébe jut a saját 12!!! éves keresztlányáról.

Beteges módon próbál korlátozni, ráadásul úgy, hogy semmi joga nincs hozzá. Sőt, oka sincs, mert egy rövidebb frizura nem ártott még senkinek, ha ebben ki is merül a lázadásod, összeteheti a családod a két kezét. :)


A haj kinő! Pont.

Nem az arcod akarod tetováltatlni, vagy telelövetni piercingekkel, ami maradandó és látható is, hanem levágatod a hajad.

A te korodban még ráadásul gyorsan nő is, ha megunod, jövőre már derékig érő hajad lehet, szóval még csak azt sem mondhatom, hogy tartós a változás.


Levágattad, és kész. Neked tetszik, mással ne foglalkozz. Amúgy se lehet visszaragasztani.

Nem zöldre festetted (bár most ez is divat ;), nem értem miért van kiakadva.

Pedig én se vagyok mai csirke, nálad idősebb gyerekem van. :)


Anyád helyében pedig elgondolkodnék, hogy elbeszélgessek a drága keresztanyával a lelki terrorról, mert az nem állapot, hogy egy caros hajvágás miatt a gyerekem kivan lelkileg, RETTEG a reakciójától és a haragjától.

A lelki bántalmazás semmivel sem jobb vagy elfogadhatóbb, mint a fizikai bántalmazás, és nem úgy van, hogy "de ettől jó akar". Ha jót akarna, alig várnád, hogy megmutasd az új frizurád, ő megdicsérné hogy milyen jól áll (akkor is ha nem :P) és nem lennél idegroncs hetekkel előtte.


Nagyon, de nagyon át kellene gondolnod ezt a kapcsolatot a keresztanyáddal, mert teljesen rossz hatással van rád.

2016. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az életem egy szívás...csak a nővérem és én maradtunk egymásnak. Megfogadtam, ha valaha lesz gyermekem, ugy fog kinezni ahogy akar (persze 10 evesen nem kek haja lesz meg minden:DD azt nem engednem)
2016. ápr. 22. 11:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Írom máshogy:

Mondd azt, hogy "Mindenkinek tetszett kedves keresztanyu, és szerintem is jól áll!"

Így érted? :D Háhá :D

2016. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ertem:DD
2016. ápr. 22. 12:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!