Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Azok a vezetéknevek, hogy:...

Azok a vezetéknevek, hogy: Horváth, Czigány, Németh, Orosz származást jelölnek?

Figyelt kérdés
Az én egyik nevem "Németh". Kutattam már a családfám, lengyel vér valamennyike van is bennem, mert ha elég messze megyünk találok lengyel felmenőt. De vajon német is lehet? A név csak nem véletlen. Lehet, hogy 20 generációt is vissza kéne menni, de végül találnék egy német embert?

2016. jún. 24. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem biztos, mert olyan, hogy mindenkinek van vezetékneve, csak a 18-ik század (II. József közigazgatási reformja) óta létezik. Éppen ezért a szolgáltatások összeírásánál írtak be nevet, pl. ha volt több Németh nevű, az ABC-ét használták. Alsósori Németh, Búzás Németh, Cérna Németh stb. Miközben akkor is tudták, hogy megkeresztelkedett török fazekas mesterek ezek az emberek.
2016. jún. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Gúnynév is lehetett.
2016. jún. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem feltétlen. Más nemzetiségűek is felvették ezeket a neveket,szóval nagy a kavarodás. Ha kíváncsi vagy, levéltárakban találsz biztosat-már,ahol van- ha van kiindulópontod. Nekem így sikerült a családom eredrtét kinyomozni. Nem mondom,sok utánajárást igényelt. Sok sikert!:)
2016. jún. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 BiTOPro97 ***** válasza:
55%

Egy biztos, hogy ha eben az országban élnek, vagy a határainkon túl és magyarnak vallják magukat, akkor magyarok.


A legtöbb Német - most a "th"-nélküliekre értem - nevű cigány - ők trianon után kapták főleg ezt a nevet (jó igen szintó romákt is hívnak németnek.), a legtöbb Orosz nevű zsidó származású. A Horváth bármely délszláv származást könnyen jelentheti, ugyanis sok magukat horvátnak és szlovének hitt településre, a nyelvészek megérkezése után derült fény, hogy a másik nemzetiség lakja. Mivel sokáig hazánkban minden nem bánságokban lakó szlávszármazásút tóth-nak neveztek, és a nacionalizmus hazánkra elérkeztekor fogalmuk nem volt, melyik népcsoporthoz tartoznak, ezért sokszor tévedésbe estek.

Az ismert Czigány nevűek közt elég ritka, és amúgy is a cigány származás, szintén sokszor felvállaltan is zsidó származást takar. De lehet - akár egyben is, de külön is - gúnynévből lett vezeték név is, mint a balogh ami a balkezességre utal.


Minek keresel német felmenőt??? Ma már állampolgárság sem jár a nagyszülők után sem.

2016. júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
14%
Ilyen egy rasszista kérdést! Letörölni!
2016. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rasszista?
2016. júl. 1. 23:48
 7/12 A kérdező kommentje:
Minek keresek német felmenőt? Hát puszta kíváncsiságból kutatom a családfát, kíváncsi vagyok a nevem takar e valamit. Izgalmas téma.
2016. júl. 1. 23:51
 8/12 BiTOPro97 ***** válasza:
Rasszista?
2016. júl. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, mi ebben a rasszizmus? A "Monarchia keverékei" vagyunk szinte mind, felesleges itt "ősmagyarkodni". A magyar nagymama, szlovák nagymama, délszláv nagypapa, tolnai sváb nagypapa. De én akkor is magyar vagyok.
2016. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mustafa33 ***** válasza:
Az "Orosz" leggyakrabban pravoszláv vagy görögkatolikus vallásút jelent, nem zsidó hanem szatmári, zempléni... magyar! A "Czigány" név inkább hazug emberre ragadt rá, meg fekete kinézetűekre ragadványnévként (a cigány Kovács Pista...) aztán családnévé alakult mikor másr sok volt az eredeti nevű. Cigányt cigánynak nevezni nem volt sok értelme, nem különböztette meg a másik cigánytól. "Németh" lehetett egy sváb faluból magyar faluba benősült ember, akinek az eredeti neve ott kimondhatatlannak tűnt (például Schickerle Günter - "a német", de a fia már "a német" Pisti). "Horváth" nevű lett az aki valamelyik horvát telepítésű faluból (pl. Horvátjárfalu) származott át szomszéd faluba. Szerb telepítésűből Rác lenne (nemzetiség után) vagy Orosz (vallás után).
2016. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!