Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan, honnan lehet megtudni,...

Hogyan, honnan lehet megtudni, hogy születésünk előtt mikor költöztek a szüleink a helyre, ahova születtünk? És hogy előtte hol laktak?

Figyelt kérdés
Az 50-es években. Hol volt akkor a lakónyilvántartás?

#50-es évek #születési lakcím #születés előtti lakcím #régi lakónyilvántartás
2017. jan. 17. 05:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Lakónyílvántartás volt, méghozzá sokkal szigorúbban, mint most.


A legegyszerübb, ha bemégy a lakónyílvántartóba, és megkérdezed, hogy mi volt az elözö lakcímük, az ugyanis meg kell, hogy legyen. Esetleg a saját születési anyakönyvi kivonatodon - az eredetimn - is lehet, hogy rajta van, hogy a szülök hol születtek, és ez is lehet segítség.

2017. jan. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, nekem elmesélték. A nagyszüleim is, de a még élő rokonaim is szoktak róla mesélni.
2017. jan. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A lakónyilvántartó nyilvános adatnak minősül-e? Szóval adnak-e ímélben is információt, vajon?


A szülők születési helyével, stb visszafelé nem volt problémám. A saját születésem körüliekkel vannak kérdőjelek. Sajnos nincs a születésimben benne, de szerintem azt még tudom. A házat azóta lebontották, panel van a helyén.


A mi családunk nem népes család, és plusz az 50-es évekről beszélünk, amiről ha beszéltek is, nagyon óvatosan, hiszen még ma is velünk élnek az akkoriak és utódaik.

2017. jan. 17. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
A házassági kivonatuk megvan? Esetleg régi levelezésből valami van, boritékcimzés? Régi telefonkönyv? Ha jól sejtem, akkor nem élnek már a szüleid, különben megkérdezhetnéd.
2017. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A házasságiban nem volt. Beszélni nem akartak róla. Nagyanyám se.
2017. jan. 18. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!