Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy 1892-es házasságkötés...

Egy 1892-es házasságkötés adatait hol találhatom meg?

Figyelt kérdés

Elakadtam a családfámban. A férj adataira lenne szükségem, már csak az ő ága hiányzik. A kérdésem az lenne, hogy akkoriban lejegyezték a házasságkötést részletesebben? Ugyebár a polgári anyakönyvezés 1895 októberétől kötelező, ez három évvel régebbi. Tehát ha volt akkor anyakönyvezés, azt az adott falu templomában, vagy esetleg hol kéne megérdeklődnöm?

Tudom, hogy mikor, mely faluban történt a házasságkötés és hogy milyen vallásúak voltak az illetők.



2017. febr. 14. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Megyei (vagy fővárosi) levéltárban kellene keresni.
2017. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is. Megtalálhatom ott is? Azt hittem ott is csak 1895-től vannak papírok.
2017. febr. 14. 11:19
 3/15 anonim ***** válasza:
2017. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ha nem találod, szólj, nekem ki van nyomtatva a mikrofilmes másodpéldányok jegyzéke. Ha megírod a települést, megnézem neked, hogy milyen dokumentumok vannak, mikorról és milyen filmszámon érhető el a levéltárban.
2017. febr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor édesapám családfát kutatott, akkor a megyei levéltárakban is járt gyakran, és az eredmény egészen az 1700-as évek elejéig nyúlt vissza. Tehát kellene lennie érdemi információnak a levéltárban.
2017. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Sokkal egyszerűbben! Familysearch.org-ra ingyen tudsz regisztrálni (akár fiktív adatokkal is). Mormon egyház működteti, adatbázisba rendezték a magyar egyházi anyakönyveket. Durva milyen adatgyűjtést végeztek! (Nem jófejségből, nekik kőkemény biznisz az, hogy jól tejelő hívő testvéreik valaha élt rokonait saját hitük alapján újrakeresztelik, mert csak így mehet az hitük szerint a mennybe.)


Faterom egész családfáját ez alapján rakta össze, egyes ágakat 1700-as évek elejéig visszavezetett. Születéseket a keresztelések adatbázisában érdemes nézni.

2017. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az 1895. előtti adatok közül nem minden hozzáférhető a FS-en. Van, amiért levéltárba kell menni.
2017. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs meg valahol a személyi igazolvány előtt használt kézzel írt nagy papír? Nekem több ilyenem is van, elég rongyos állapotban, az 1940-es években (különösen 1944-ben) csak azokat nem hurcolták el a nyilasok, akik igazolni tudták, hogy keresztények. Egyházi anyakönyvből kimásolt iratok voltak, négy nagyszülőig visszamenően.
2017. febr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Küldöm neked is az FS Collectort, a familysearchre regisztrálj!
2017. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is volt "házasság levél". Én a szüleim hagyatéka között találtam meg a nagyszüleim hazásság levelét. :)))
2017. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!