Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudhatnád meg, hogy...

Hogyan tudhatnád meg, hogy édesapám él e még?

Figyelt kérdés

Régen nem tudok felőle semmit, ez részben az én hibám is.

Kiskoromban egy másik kapcsolatért elhagyott minket (testvéreim, édesanyám).

Valamelyik nap tűnődtem, igazából sok mindent nem szeretnék, csak a tudat lenne fontos számomra. Régi lakásán nem találtam a szomszédoknál is érdeklődtem, de semmi.


Mit lehet ilyenkor tenni? Kihez lehet fordulni? Illetékes kerületi jegyzőhöz? Vagy hol milyen kormányszervnél lehetne érdeklődni?


Köszönöm!



#elveszett rokon #életben van e
2017. márc. 18. 16:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Hogyan tudhatnám meg? (Elnézést auto correct)
2017. márc. 18. 16:51
 2/6 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne.
2017. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Kekkh 3500 forintért megkeresi
2017. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég egy hasonló kérdésre válaszoltam, neked talán még relevánsabb a dolog, várj, visszakeresem. :)


Az illetékes kormányablakhoz kell bemenned.

Itt lehet igényelni egy olyat, kb. 3-4ezer Ft-os illetékért, hogy szeretnéd felkutatni egy elveszett családtagodat. Születési dátum, név, anyja neve, ilyen alapadatok kellenek hozzá, ezeket jó esetben tudod.

A kérelem leadásánál két opcióból választhatsz:

- Megadod a saját adataidat. Ez esetben hivatalos úton megkeresik őt a helyi önkormányzaton keresztül, és megadják neki a te adataidat, elmondják, hogy kérelmezted a felkutatását. Ez esetben az ő döntése, hogy megkeres-e.

- Azt szeretnéd, hogy te kapd meg az adatait: Ez esetben szintén megkeresik őt egy hivatalos úton, de egy kérelemmel, miszerint XY rokona szeretné őt megtalálni, és igényelte a jelenlegi lakcímének és elérhetőségének kiadását. Ha hozzájárul, akkor megkapod az adatait - vagy azt az infót, hogy nem járult hozzá az adatai kiadásához.


Szociális intézményben dolgoztam, volt egy ügyfelem, aki hasonló okokból a fiát akarta megkeresni öreg fejjel, akkor körbetelefonálgattam a hivatalos szerveket. Szóval ez elég friss, pár hónapos infó. :)

2017. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Van az a hüle műsor az ertéelen, írj nekik, megkeresik...
2017. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

#4 külön köszönöm a részletes választ

2017. márc. 21. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!