Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Családfa

A kérdés
Niki0304 nevű felhasználó kérdése:

Édesapám elhagyott amikor megszülettem. Hosszas nyomozás után sikerült kideritenem hogy hol lakott. De pár éve ő meghalt. Engem nem kellett volna értesíteni arról, hogy meghalt az apám? Nem örökbeadott hogy ne tudjak róla, csak nem akart felnevelni.

Keress kérdéseket hasonló témákban: apa, halál, rokon, értesítés, család

2014. júl. 7. 21:06  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Mivel semmi kapcsolatotok nem volt, és számodra is hosszas nyomozásba került felkutatni, akkor hogy értesítettek volna? Valószínűleg azt se tudták, hogy valahol van egy gyereke...

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/25Időpont 2014. júl. 7. 21:10 Privát üzenet

Ha halala elott ugy rendelkezett hogy ne ertesitsenek, akkor nem kellett ertesiteni Teged.

Oszinte reszvetem, sajnalom :(.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/25Időpont 2014. júl. 7. 21:11 Privát üzenet
Ilyenkor a kozeli hozzatartozoit megkerdezik, hogy van-e mas orokos, hozzatartozo. Gondolom fogalmuk se volt rola, hogy letezel, igy azt mondtak, hogy nincs. A hagyatekinal ennyi eleg, nem fognak nyomozgatni, hogy van-e esetleg gyereke.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/25Időpont 2014. júl. 7. 21:21 Privát üzenet
hivatalosan a nevén voltál? ha nem jogilag vadidegenek számitasz

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/25Időpont 2014. júl. 7. 22:19 Privát üzenet
ne aggódj, talán jobb hogy nem ismerted. Rosszabb az a helyzet, hogyha tudod ki ő és hideg veled mint a kő... Ha nem keresett és nem volt rád kíváncsi, akkor jobban jártál így. Ezt tapasztalatból mondom.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/25Időpont 2014. júl. 7. 22:22 Privát üzenet
úgy birom amikor egy férfi lesz*rja a családját egyedül hagyja gyermekét és gyermekének anyját, a gyerek felnőve meg lihegve keresi, az még jobb amikor az apa ilyenkor meg nagy szívélyes. Pff

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/25Időpont 2014. júl. 7. 23:30 Privát üzenet
Esetleg ilyenkor is kihasználja a gyereket.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/25Időpont 2014. júl. 7. 23:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen a nevén voltam, igaz csak egy évvel a születésem után készült egy új születési anyakönyvi kivonat, amiben az ő vezetéknevét kaptam. A család tudott rólam ha jól tudom. Én azt hittem ha ez történik akkor mindenképpen kell értesitést kapnom. Ezek szerint azt akarta hogy ne tudjak róla semmit

# 8/25Időpont 2014. júl. 8. 06:38 Privát üzenet
Nálunk 10év után értesítették a tesóm meghalt az öreg,engem a mai napig sem.Ne emészd magad.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/25Időpont 2014. júl. 8. 08:03 Privát üzenet

De igen, értesíteni kellett volna téged, mivel TELJES JOGÚ ÖRÖKÖSE voltál édesapádnak!

Minden bizonnyal azért nem értesítettek, hogy kizárjanak az örökségedből - ami neked jár édesapád után, akkor is, ha elhagyott, hiszen az ő felelőssége volt, hogy megcsinált és az ő felelőtlensége volt, hogy nem nevelt fel!

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/25Időpont 2014. júl. 8. 09:01 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A családnevem Akantisz. Tudom, hogy az apám családja görög, viszont az apámmal születésem óta nem tartom a kapcsolatot, de nem is szándékozom. Hogyan tudnám felkeresni a görög rokonaimat?
Felvehetem az apám ükapjának a nevét, ha az idegen hangzású? (német)
Nem tudom ki az apam szerintetek hogy kereshetem fel?
Ha apam baratja bejon, mit csinaljak?
Valakinek szoktak a szulei veszekedni nekem ez nagyon rossz nagyon faj apam iszik es ezert valakinekk van ilyen?
Az Apám nővérének a lányának a fia és lánya az nekem milyen rokon?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Családfa rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!