Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Segítség! Mit tegyek a bátyámmal?

Segítség! Mit tegyek a bátyámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 22 eves bátyám. Par eve jelentkeztek nála mániás depresszió tünetei. Ezután megindult a lejtőn, rengeteget iszik. A szüleim nagyon sokat költenek a pszichiaterre es a gyogyszereire, de meg se akar gyógyulni. Dolgozik, van fix fizetése. Nem tudom mar mit lehetne vele tenni, mert amúgy ha nem iszik akkor teljesen átlagos fiatalember, de ha iszik akkor egy teljesen más lesz. Szerintem skizofrén is. Az egész család akörül forog, hogy o milyen lábbal kel fel, es en baromira felek tőle. Szerintem ha úgy van súlyosan kart tenne valakiben, apánknak is ment mar neki. Egyszerűen nem tudom mit kellene tenni vele, mert ha nem inna akkor szinten lehetne tartani a gyógyszerekkel es a kezeléssel, de szarik az egészre. Kitenni se lehet. Mit lehet ilyenkor tenni? Van valami bennfekvos kezelés vagy bármi? Mert azért azt se akarnam neki hogy valami agyhoz kossek, de nem akarom hogy egy háztartásban éljen velünk.



2017. ápr. 23. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni kell a kezelőorvosával és elmondani ezeket a dolgokat. Az a helyzet, hogy ezekre a gyógyszerekre, nem igazán szabadna inni. Az orvos beutalhatja kórházi kezelésre, ahol lehoznák az alkoholról is és beállítanák a gyógyszereit. Szüleitek tudnak intézkedni ezügyben.
2017. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon sajnálom, nehéz ez.

Sokszor a skizofrénia kezdődő tünete a bipolaritás, ez igaz.

De gyógyszerekkel kordában lehet tartani. Nem állítottak be neki gyógyszert?

Más, államin kívüli gyógymódokat próbáltatok?

Kínai orvoslás, kineziológia, családállítás, SVT, Arolo?

2017. ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként miért írtad a kulcsszavak közé, hogy erőszak?
2017. ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kínai orvoslás és kineziológia kilőve, nem hatotta meg. Az a baj, hogy amilyen idióta, fel sem fogja ezt, nincs betegségtudata, és szinte biztos vagyok benne, hogy nem menne be önként, erőszakkal meg nem lehet. Sakkban tartja az egész családot. Én félek tőle ha iszik, anykám szintén, apumnak meg a vérnyomásával vannak problémák amik miatt őt nem akaromilyennek kitenni, alegtöbb iylet el sem mondjuk neki, mert csak a veszekedés lenne belőle, és azt sem akarm így kiprovokálni, hogy esetleg nagyobb ellentét legyen köztük.
2017. ápr. 24. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Menjetek el akkor TI a családsegítőbe, háziorvoshoz, addiktológushoz és az alkoholistás hozzátartozóinak anonim csoportjába!

Majd ezek a szakemberek megmondják Nektek, mit tehettek, hogy megvédjétek Magatokat!

2017. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként honnan van pénze az italra? Költséges hobbi az!

Mennyi az egy hónapban?

2017. ápr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha apádnak nekiment akkor nincs mentség. Egy betegség ne legyen màr mindenre kifogàs. 22 éves persze hogy ki lehet rakni. Antidepreszáns és alkohol? Ez nem jó. Beszélni az orvossal hogy gyógyszer mellé iszik. Nem bírtok vele, fektessék be pàr hétre. Én is depresszíos vagyok és hiàba iszok alkoholt sose tennék kárt a családomba.
2017. ápr. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!