Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik a legjobb online...

Melyik a legjobb online családfa építő oldal?

Figyelt kérdés
Ti mit ajánlotok?

2017. máj. 11. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a MyHeritage oldalon rajzoltam családfát, egy dolog nem tettszik, hogy akkor nem találtam szép, hierarchikus struktúrát. Kipróbálhatod. Ma engem kicsit elgondolkodtat, hogy izraeli cégeknek -a fenti az és szinte mind az- csakúgy kiadja az ember az "intim", vagy sok fáradtsággal összeszedett adatait...


Ma inkább ingyenesen letölthető nettel nem kommunikáló programot használnék.

Egy ismerősöm MS Excel táblában rajzolja meg!

2017. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
.
2017. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Familysearch-ön is lehet készíteni családfát, és van egy jónak tűnő program is:

[link]

2017. máj. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

FS-en az a jó, hogy ingyen találsz rokonokat, tehát az esetleges kész családfát megnézheted. Ellentétben a myheritage oldallal, ahol nagyon sokat csak pénzért nézhetsz meg.

De FS-en vannak anyakönyvek is, sőt a honlapot működtető világi szervezetet (Geneological Society of Utah) eredetileg a mormon egyház alapította, a kapcsolat pedig megmaradt köztük, tehát a mormonok ősei közt is találhatsz egyező vagy nem egyező (ez is fontos lehet, főleg akkor, ha egy évben két ugyanolyan nevű született) adatokat.

Illetve az FS kapcsolatban áll többezer levéltárral, a Magyar Nemzeti Levéltárral is, az indexelők is többszázezres nagyságrend világszerte, legnagyobb részük nem mormon.


Ugyanezen adatokat amúgy megtalálod myheritage-en, geni.comon. Csak jó pénzért. Tipikus: momdta valaki, hogy a myheritage pénzért akarta azt az adatot megadni neki, amit ő töltött fel a familysearch-re.

2017. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a családfát én is Excelben rajzolom.
2017. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Èn inkább letöltöttem a myheritage programját, nekem ez volt a kényelmesebb. Kb. 6 éve használjuk.

[link]

2017. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4.: Igen, egy így van a MyHeritage pénzt kér az egyezések keresésére. A Family Search tényleg jó, bár én kevés és kicsit hibás adatokat találtam a családomról. A Dédapám testvérének születését, de a vezetéknév rosszul volt bejegyezve.


Ha lesz időm a saját levéltári kutatásnak fogok hinni.

Addig marad az emlékezeti "kutatás" Facebookon családnév alapján, zárt csoportot létrehozva.

2017. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
En a www.geni.com oldalan talatam meg a tavoli rokonaimat. Most mar 1150 ember van a csaladfan. Plane, ha kulfoldon elo rokonaid vannak, ez az oldal nemzetkozi es az ingyenes verziot hasznalom.
2017. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!