Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik a legjobb ingyenes...

Melyik a legjobb ingyenes családfakutató oldal, illetve telefonos alkalmazás?

Figyelt kérdés

2016. aug. 27. 14:06
 1/10 A kérdező kommentje:
MyHeritage-t már próbáltam,de ott sajnos minden fontos opció fizetős. Valaki tudna ajánlani jobbat?
2016. aug. 27. 15:28
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Familysearch: polgári anyakönyvek (kivéve Zemplén) elérhetőek.

Az adatbázis segíthet, ha az anyakönyveket helyben nézed (parókia, plébània).


De a felvidéki és bizonyos magyarországi (konkrétan tolnai) anyakönyvekről kép is van.


Nemesek esetén pechy-de-pechujfalu.hu.

macse.org: évi díj 2500 Ft, de ha részt veszel a munkában, akkor is elérhető az adatbázis (talán?).

2016. aug. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"De a felvidéki és bizonyos magyarországi (konkréta tolnai) anyakönyvekről kép is van."

Egyháziakról beszélek. A polgári mind elérhető kép formájában. A többi egyházi anyakönyről adatbázis van.

2016. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A családfakutatás nagyon drága dolog, vagyonokat fizetnek érte.

Egy komplett, sokat érő szolgáltatást nem fognak neked ingyen elérhetővé tenni.

2016. aug. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

De, elérhetővé teheti.

Az anyakönyvek a parókián/plébánian ingyen nézhetőek, esetekben az a vagyon 0 Ft.

2016. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban nem, Ferenc József.

Egyetlen intézménnyel semmire nem megy.

Ez pénz nélkül nem működik, el kell fogadni.

Mintha építkezni akarnál 0 ft-ból.

2016. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy a benzinköltségen kívül eddig 0 Ft ment rá.. Na jó, az internet is.


Van különbség családfakutatás és családfa-kutattatás közt. Előbbit te csinálod, a pap odaadja az anyakönyvet/megnézed online; utóbbit pedig okos emberek, akik tudnak adatbázisokat kezelni, de kérnek valami kifizethetetlen összeget. De egyébként még levéltár sem mindig kell.


(Esetleg könyvekért kell még pénzt kiadni, de ritkán.)

2016. aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem elég heterogén összetételű családom van.

Anyai ágról egy erdélyi nemesi családból származom, az egyik rokonomnál van az a családfa,amit az egyik ősöm az Árpád-korig visszavezetett,de sajnos elkeverte valahová (ezt állítja, nagyon remélem,hogy nem adtak túl rajta).

Vannak még a családban akik magyar polgári származásúak, de van nagyon sok Bajorországi német (sváb) és kun származású is.

Eddig én is kinyomoztam sok mindent,de szeretnék én is minél messzebb jutni vele.

2016. aug. 28. 10:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzet...


Anyai ágon egész Kelet-Felvidék és Erdély. Utóbbiak székely nemesek.

Apai ágon nyugat-felvidéki nemesek, nyugat-dunántúli nemesek, és egy árpádkori eredetű nemes család.

Meg nálam is vannak németek, olaszok, parasztpolgárok és polgárok.


Rossz hír: németeket Németországig Bécsben tudod kutatni; Erdély nincs fent, mivel az anyakönyveket Oláhország annyira magáénak tekinti, hogy horror összegeket kérnének érte.

Jó hír: radixforum.com - ezen segíthetnek.

2016. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaz; a Radixindex-en nekem is megadtak 2 esetben olyan adatokat, amiket kereshettem volna elég sokáig.

Az egyik egy gyakori nevű ősanyám volt, akiből egy tucat helyen lehetett volna akárki, de egy amerikai távoli rokon megmondta, hogy közülük ki ment feleségül az ősapámhoz. De sajnos azt már nem mondta meg, hogy honnan tudta meg.


A másik egy másik ágon volt, hogy honnan kerültek Hajmáskérre a rokonok. Valaki jelentkezett, és megadta a maradék családot egész az anyakönyvezés kezdetéig!


Persze, ez a radixon csak úgy működik, hogy mi magunk is megadjuk, amit tudunk. Eddig még én nem tudtam segíteni senkinek, hiába próbáltam. Időnként jönnek keresések, de sajnos nem az én ismert őseimmel kapcsolatban.


Nagyon jók a familysearch polgári anyakönyvei is, a baj csak az, hogy pl. Pest megye északi része sincs fenn.


És csak időnként igazítják az időhatárokhoz. Pl. csak 1920-ig van most a születési, pedig 25-26-ig lehetne már. De még nem jutottak el odáig.

2016. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!