Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Húgom 2, én 7 éves voltam...

Húgom 2, én 7 éves voltam mikor édesanyánk meghalt. Azóta mind a mai napig én vagyok kiokítva. Miért?

Figyelt kérdés
A történet, mikor anyám meghalt magamba zárkóztam, azt hittem a barátaimnál találhatok majd menedéket, velük foglalkoztam is húgommal nem, pár év múlva meg tapasztaltam a kárát. Próbáltam változtatni. De mind a mai napig én vagyok mindenért a hibás. Húgom 18 és most van egy barátja, soha nincs itthon csak vele van, nem csinál a ház körül semmit, eligénytelenedett. Nem zavarja ha 30 fokban belesül a nagykabátba, nem zavarja ha büdös ő vagy a szobája, tisztálkodni 3 naponta szokott stb. Rokonunk szerint ezért mind én vagyok a hibás. Fél, hogy elmegy a pasihoz és elzüllik, többet nem jön haza. Húgommal próbálok beszélni, de rám sem figyel, leül úgy tesz, de látom rajta, hogy azt gondolja hülye vagyok. Én lennék a hibás, hogy 7 évesen nem tudtam felnevelni?
2010. máj. 25. 08:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hibás. Egy gyerek nem nevelhet fel egy másik gyereket. Még te is nagyon kicsi voltál.

Sajnos az emberek pletykásak és sokszor rosszindulatúak.

Nem tudsz ellene tenni. Próbálj meg nem törődni velük.

A férjem más községben dolgozott, mint ahol lakunk, hajnalban ment, este jött. Amikor óvodások voltak a gyerekeim, halottuk vissza, hogy már el is váltunk. A pletykák szerint már vagy 10-15-ször elváltunk. Ehhez képest már 25 éves házasok múltunk. Eleinte zavart, ha magyarázni próbáltam, csak újabb pletykák születtek belőle. Mostmár lesz@rom. Mondjon mindenki amit akar. Az pletykál mindig a legjobban, akinek lenne mit söpörnie a saját háza táján. A férje iszik, játék gépezik; a másiknak nőzik; a harmadik nő alkoholista; a negyediknek a lánya csak a pénzért ment férjhez, már elváltak, mert verte a férje. Mindenkiről kiderül előbb utóbb valami "szép" dolog. Ilyen emberek miatt akarod halálra idegesíteni magad? Nézd meg azok milyenek, akik mindennek elmondanak téged.

Ha meg a rokonok piszkálnak, mondd meg nekik, hogy nem egy gyerek feladata felnevelni egy másik gyereket, hanem a felnőtteké. Ha akkor nem tettek semmit, most tartsák a szájukat. Vannak emberek akikkel csak úgy boldogulsz, ha kioktatod őket, szép szóval, hallgatással semmire sem mégy velük.

2010. máj. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Szeretnék nagyon saját lábra állni, de hidd el nagyon nehéz.
2010. máj. 25. 08:53
 13/24 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy "nem engedik"? Csak azzal lehet ezt megcsinálni, aki hagyja. Keress egy munkát (szigorúan a falun kívül, lehetőleg jó messze, egy nagyvárosban) és egy albérletet. A legolcsóbb, ha egy szobát bérelsz egy olyan lakásban, ahol veled egy korúak élnek. Aztán ha mindez megvan, akkor szó nélkül fogod a kis motyódat és illaberek! SENKINEK NEM TARTOZOL SEMMIVEL, MÉG MAGYARÁZATTAL SEM!!!!!!!
2010. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

fiatal, életerős felnőtt vagy! kelendő vagy a munkáltatóknak


mit mondjon az, aki már 40 éves, azt sehol sem alkalmazzák!

2010. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
anyjuk p*csáját,...ahogy fentebb írták, fogod magad és költözöl... idióta pletykafészkek, a rokonaidnak meg megmondhatod nyugodtan, hogyha ők, beleértve apádat és nagyanyádat felnőtt módjára tudtak volna viselkedni, akkor talán a húgod is normálisabb tini lenne
2010. máj. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen el kell menned onnan.ahogy leírtad ott a faluba bármit csinálsz jó ember már nem lehetsz.
2010. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is "rossz gyerek" voltam. Amikor 3 éves koromban apám meghalt, anyám csak három műszakos állást talált és a 80 éves nagymama már nem tudott kordában tartani. Nevelőotthonba kerültem (mint József Attila :-) és 8 éves koromig ott éltem, amikor "jól nevelten" ismét haza kerültem. A késöbbiek folyamán nem volt semmi negatív következménye ennek az "intermezzónak" én inkább sajnáltam édesanyámat, mert neki bizonyára nagyobb stresz volt mint nekem az, hogy kénytelen volt beadni nevelőintézetbe. Igaz ez nagyon régen volt, akkor amikor még elegánsabb egyházi nevelőintézetek voltak.
2010. máj. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Az előző levelet azzal egészíteném ki, hogy nagyon szerettem az édesanyámat, de amikor 20 éves koromban megcsiptem egy külföldi ösztöndíjt, az volt a fő szempont, hogy ne legyek a továbbiakban anyagilag a terhére, mert ekkor már kis jövedelmű nyugdíjas volt.

NEKED IS AZT TANÁCSOLOM SZAKÍTSD KI MAGAD A KILÁTÁSTALAN HELYZETEDBŐL,IGYEKEZZ SAJÁT CSALÁDOT ALAPÍTANI, ÉS/VAGY KOMOLY HIVATÁSNAK SZENTELNI AZ ÉLETEDET. A felnőtt rokonaid mentalitásának változásában ne reménykedj, a felnőttek ritkán változnak ha már kialakult a habitusuk.

2010. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

7 évesen nem neked kellett volna a húgodat nevelned, hanem a rokonaidnak, akik most téged hibáztatnak.

Megoldás tényleg csak az az 1 létezik, hogy elhúzol tőlük jó messzire.

2010. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem könnyű egy közösségnek ellent mondani és kiszakadni onnan, de ha most nem teszed meg, akkor később még rosszabb lesz.

Fogd magad és menj. A siránkozás nem segít... én is azt mondom, hogy nem panaszkodni kell, hanem tenni az ellen, ami rossz. Mert csak és kizárólag a cselekvés segít!

Amúgy meg igaz a mondás: segíts magadon, Isten is megsegít.

Senkinek sem könnyű elindulni, pedig csak az első lépések a nehezek. Miután az ember már talpra állt, talpon is marad.

2010. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!