Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Húgom 2, én 7 éves voltam...

Húgom 2, én 7 éves voltam mikor édesanyánk meghalt. Azóta mind a mai napig én vagyok kiokítva. Miért?

Figyelt kérdés
A történet, mikor anyám meghalt magamba zárkóztam, azt hittem a barátaimnál találhatok majd menedéket, velük foglalkoztam is húgommal nem, pár év múlva meg tapasztaltam a kárát. Próbáltam változtatni. De mind a mai napig én vagyok mindenért a hibás. Húgom 18 és most van egy barátja, soha nincs itthon csak vele van, nem csinál a ház körül semmit, eligénytelenedett. Nem zavarja ha 30 fokban belesül a nagykabátba, nem zavarja ha büdös ő vagy a szobája, tisztálkodni 3 naponta szokott stb. Rokonunk szerint ezért mind én vagyok a hibás. Fél, hogy elmegy a pasihoz és elzüllik, többet nem jön haza. Húgommal próbálok beszélni, de rám sem figyel, leül úgy tesz, de látom rajta, hogy azt gondolja hülye vagyok. Én lennék a hibás, hogy 7 évesen nem tudtam felnevelni?
2010. máj. 25. 08:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

dehogyis

annak a dolga lett volna,aki "felnevelt" titeket...apa,nagyszülő minek vannak akkor?

2010. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az apa összetört és az alkoholba menekült, még most sem gyógyult ki teljesen belőle, de már próbálkozik egy ideje. A nagymama próbálta nevelni, de nem tudta, mert állítása szerint én olyan rossz voltam, hogy utánam kellett kémkednie, állandóan figyelnie, ha nem miattam volt kibukva, akkor a férje alkohol és kártya szenvedélye miatt.
2010. máj. 25. 08:16
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, dehogy te vagy a hibás! Az a hibás, akinek nevelnie kellett volna benneteket! Hiszen te is olyan kicsi voltál még! Ne emészd magad,a rokonod hülye!

Milyen rokon? Nem lehet, hog neki kellett volna helytállni, de mivel nem tette, most a nyakadba akarja varrni az egészet?

2010. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

egy gyerek soha sem hibás azért mert a rokonai nem tudtak helyesen dönteni.

amikor édesanyád meghalt az lett volna a kötelességük,hogy átveszik a szerepét valamilyen szinten,pótolni lehetetlen de próbálkozni kellett volna sokkal jobban.

2010. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A falubeli öregek, kik a rokonaimat, családomat ismerik úgy gondolnak rám, mint a világ legrosszabb mostohaanyjára. Azt hiszik, én csak éltem a világom, miközben húgom csak sínylődött. De abba nem gondol bele senki, hogy is kaptam jócskán hideget, olyan pletykákat hallottam vissza. 14 évesen kórházba kerültem, akkor mindenki elkönyvelte, hogy abortuszon voltam, sokan emiatt nem is köszönnek. Majd utána, hogy drogozok, emiatt ki is rúgtak az egyetemről, ezt az egyet tudom cáfolni bizonyítékokkal. De még nagyon sok pletyka van amiről azt hiszik, hogy igaz pedig nem, mindig mindenki szemében a barátnőim voltak a pedánsak, én meg a kis cafat, de azt nem veszik észre, hogy egyik ilyen pedáns barátnőm 16 éves kora óta az árokban fekszik részegen, és csak az nem d*gta meg aki nem akarta. Ezek dolgok miatt sokat jártam pszichológushoz is, de semmi javulás.

Elakartam költözni, de nem tudok, mivel örökség a ház, és egy harmadik személynek (aki szintén alkoholista) haszonélvezete van, így bíróságra kellene járkálni csak, de ez hosszú. Sajnálom hogy ilyen hosszúra sikeredett, de nem tudtam kiönteni senkinek a szívem, és itt találtam rá módot.

2010. máj. 25. 08:36
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
költözz el onnan, és ne térj vissza soha többé. Légteret kell váltanod az újrakezdéshez. Az öregek véleményét sosem lehet megváltoztatni jó irányba.
2010. máj. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

harmadik vok.

szerintem ne foglalkozz azzal ki köszön ki nem,tojd le a fejüket tudom egy kis közösségben nagyon nehéz "meggyőzni"

bárkit az ártatlanságodról.Aki nagyvárosban él az el sem tudja képzelni milyen érzés kirekesztve lenni egy közösség körein kívül esni.

Amikor anyukád meghalt önhibádon kívül kerültél ezen a körön ,de még egyszer mondom nem a te feladatod lett volna felnőttként viselkedni 7 évesen.

a körülötted élő felnőttek nem álltak a helyzet magaslatán.szerintem vagy tisztázd ezt mindenkivel vagy költözz el.Tegyél meg mindent azért ,hogy változzon ez a helyzet ha mégsem változik akkor spuri.

2010. máj. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem költözhetek több okból is a ház, apám és mert a nagymamám, aki velünk él, nem engedi, hiába vagyunk felnőttek, amíg férjhez nem megyünk nem lehet elköltözni, mert az csak "csúfságot, átkot hoz az egész családra és Isten bűntett érte". Nekem meg férjhez menni se pénzem, se kedvem. Sakk matt.
2010. máj. 25. 08:44
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj ebből a faluból és ebből a családból! Keress egy munkát egy városban, költözz albérletbe és ne vidd az egész család keresztjét. Próbálj beszélni a húgoddal, vagy egyszerűen olvassa el, amiket ideírtál. Mond el neki, hogy nekem eleged van, de ha szüksége lesz a segítségedre, te mindig a nővére maradsz.
2010. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
43%
ha nem akarsz elköltözni és a saját lábadra állni, akkor megérdemled, hogy tovább szenvedj velük egy háztartásban.
2010. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!