Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Húgom 2, én 7 éves voltam...

Húgom 2, én 7 éves voltam mikor édesanyánk meghalt. Azóta mind a mai napig én vagyok kiokítva. Miért?

Figyelt kérdés
A történet, mikor anyám meghalt magamba zárkóztam, azt hittem a barátaimnál találhatok majd menedéket, velük foglalkoztam is húgommal nem, pár év múlva meg tapasztaltam a kárát. Próbáltam változtatni. De mind a mai napig én vagyok mindenért a hibás. Húgom 18 és most van egy barátja, soha nincs itthon csak vele van, nem csinál a ház körül semmit, eligénytelenedett. Nem zavarja ha 30 fokban belesül a nagykabátba, nem zavarja ha büdös ő vagy a szobája, tisztálkodni 3 naponta szokott stb. Rokonunk szerint ezért mind én vagyok a hibás. Fél, hogy elmegy a pasihoz és elzüllik, többet nem jön haza. Húgommal próbálok beszélni, de rám sem figyel, leül úgy tesz, de látom rajta, hogy azt gondolja hülye vagyok. Én lennék a hibás, hogy 7 évesen nem tudtam felnevelni?
2010. máj. 25. 08:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

mindent leirtak a fennebb válaszolók. csak annyit tennék hozzá,hogy aki hagyja azzal bármitr megtehetnek,aki nem,arra felnéznek!

a pletyusokkal meg ne törődj!

2010. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

A családod régi módi és igencsak korlátolt, te nem vagy felelős a húgodért nekik kellet volna kiállni melletetek és segíteni.

Egyszerűen ne figyelj rájuk, felnött vagy éld az életed már késő hogy beleszoljanak a dolgokba.

2010. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nézd, a helyzeted nagyon kényes.... nem gondolom, hogy te vagy a hibás, mert óriási trauma, ha valaki ilyen fiatalon eveszti az édesanyját, teljesen megérthető gyerekkori viselkedésed. Hugod valószínüleg még nehezebben élte meg, mert ő még annyi jót se kapott az édesanyjától, mint te. Próbálj közös programot, beszélgetést szervezni... Sok sikert
2010. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én 8voltam,öcsém 3 mikor az anyukám meghalt.Nálunk is apu az alkoholba menekült,s minket apunak a testvére nevelt fel.Szó se róla,mindig megvolt mindenünk,csak nem ovlt egy oylan személy mikor kamaszodtunk akivel megbeszélhettünk volna dolgokat.Én szigorúbban voltam fogva.Érettségim 2szakmám van,s 2éve a párommal élek.Az öcsém most szakmunkásvizsgázott s megbukott....s erre a nénikém sírva hívott fel,hogy mit ronthatott el?Én mondtam neki semmit,csak öcsémet nagyon elengedték,nem mint engemet.Szerintem tarts ki az apukád mellett.Sajna nekem évekkel ezelőtt apu is meghalt,de úgy érzem,vagyis tudom,hogy mindent megadott nekünk,látástól mikulásig dolgozott,s minden nap jött hozzánk.Fizetését,majd később a nyugdíját a nénikém osztota be,de neki is,s nekünk is megvolt mindenünk.Ne hibáztasd magad egy percre se.Ne foglalkozz hogy mit beszélnek rólatok a faluban,családban.Erre én is rájöttem,most 25vagyok,s végre boldog.
2010. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!