Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehetnek nemesi címmel rendelk...

Lehetnek nemesi címmel rendelkező őseim?

Figyelt kérdés

Elkezdtem kutatni a családfámat,még csak az 1800-as évek elején járok,de semmilyen utalást nem találtam nemesi gyökerekre.Az őseim többnyire írás tudatlan,egyszerű paraszt,falusi emberkék voltak (napszámosok,kocsisok,dohánykertészek,gazdasági cselédek).Azt hallottam,hogy mindenkinek vannak nemesi gyökereik,de nem hiszem,hogy találok bármit is,hiszen volt sok olyan ősöm akik törvénytelen gyermekként van bejegyezve.Nem a nemesi származás a fontos csak úgy tudom,hogy ha van nemes őse az embernek vissza lehet vezetni a családfát akár a 14.sz-ig is.Így,hogy nem találok rangosabb őst meddig lehet vissza vezetni,mert én már nem találok újabb szálat amin elindulhatnék.1820 körül járok és a kereszt leveleken csak szülők neve szerepel,a házassági leveleken szintén és életkor,de születési hely nem,halottiban pedig csak a házastárs neve,sem szülők sem bejelentő neve... tudna valaki segíteni aki jártasabb a nyomozásban?

Előre is köszönöm!



2017. aug. 27. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ugyan nem valasz a kerdesre, de tudsz segiteni abban, hogy hol kutatod?


A kerdesre: elvileg elofordulhat, de ha az 1800-as evekig visszamenoleg semmi, akkor nem valoszinu.

2017. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

"Azt hallottam,hogy mindenkinek vannak nemesi gyökerei"


Ez nem igaz, a többségnek semmiféle nemesi eredete nincs és nem is lehet.

2017. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Duenna ***** válasza:
91%
A nemesi családok születését és elhalálozását jobban, részletesebben nyilvántartották, mint az egyszerű emberekét.
2017. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 I noor Y ***** válasza:
Hogy keresed vissza?
2017. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy? Ha van is, kitorolheted vele.
2017. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

itt a link ahol kutatok


[link]

2017. aug. 27. 14:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka, hogy valakinek az 1700-as években élt/született paraszt őse nemes lányt vett el, de előfordul. Két ilyen esetet tudok. 1848 után sokkal gyakoribb, akkoriban inkább polgárosodó parasztok vettek el nemest (itt viszont tudok hatot), korábban viszont gyakori a zsellér-nemes házasság (azt hiszem, a Rubicon cikke is megerősítette ezt anno).
2017. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

"Ez nem igaz, a többségnek semmiféle nemesi eredete nincs és nem is lehet."


Ne viccelj, az államalapítás óta eltelt több, mint 1000 év, az kb 40 generáció. Az kb 1100 milliárd ember, gondolod, hogy ennyiből nem volt egy nemes sem?

2017. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha olyat találsz az 1900evek előtt,hogy 'kisbirtokos' az jelenthet kisnemest.
2017. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!
2017. aug. 27. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!