Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van valami praktika?

Van valami praktika?

Figyelt kérdés
A héten sokat böngésztem az 1895. előtti egyházi anyakönyveket. Van amivel elég jól boldogultam, de bizony már az 1800-as évek elején talált bejegyzésekből nem tudok mindent kiolvasni. Örültem, hogy legalább arra rájöttem, hogy az én őseimről van szó (és szó szerint, mert ha jól számoltam, ez már az ősszüleim házasságija volt). Az év rendben van, de a hónapot és a napot nem tudom kitalálni.

#családfa #anyakönyv #ős #régi írásmód
2017. aug. 30. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Jó, és mi a kérdés? :D
2017. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
sorrendben írták be. Lapozz előre, hátra, amíg dátumot nem látsz. Vagy esetleg nem tudod kiolvasni az elmosódott írást?
2017. aug. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Sok esetben egyszer kiírták az évet, utána csak akkor, ha változott.

Ugyanezt csinálták a hónapnál is meg a konkrét dátumnál is, tehát lehet, hogy 5-10 lappal elöbb volt odaírva a hónap és szintén pár lappal elöbb a nap.

2017. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1: Ott a kérdés: van-e valami praktika?


Az év rendben van, csak a régies írásmód miatt (ami ráadásul latin is) a hónap/nap számomra nem világos.

Erre keresek praktikákat, hogy rá tudok-e jönni magamtól vagy nézzek segítség után?

2017. aug. 30. 10:56
 5/13 A kérdező kommentje:

#2: A válaszod első feléhez: évek óta kutatom a családfámat, nyilván eddig már eljutottam agyilag.

És igen, a kérdés utáni leírásban ott van, hogy nem tudok mindent kiolvasni. Ehhez keresek praktikát, trükköt, akármit.

2017. aug. 30. 11:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Csinálj egy képet az adott oldalról és tedd fel ide, hátha valakinek sikerül kiolvasni.
2017. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.


Örülök hogy eljutottál odáig agyilag :D de nem kell ezért támadni, ennyi erővel amennyit tudok az is lehetett volna hogy először láttál ilyen lapot és nem tudsz mit kezdeni vele.

Ha lefotózod és nagyítod, sokszor olvasható lesz a szöveg vagy a betűk a dátumnál, rakd ki ide hátha ki tudjuk olvasni. Vagy ahol kutatsz (levéltár, egyház) kérj segítséget.

2017. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felajánlott segítséget, valószínűleg élni fogok vele.

Otthon majd megpróbálok képet feltenni róla, bár még sosem használtam itt azt a képfeltöltős oldalt.


Ne haragudj, nem támadni akartam, csak tényleg benne van a leírásban, hogy a "nem tudom kiolvasni" a gond. Otthon kutatok, neten keresztül, így ott magamra vagyok utalva.

2017. aug. 30. 15:58
 9/13 A kérdező kommentje:

A pirossal bekeretezett rész érdekelne.


[link]

2017. aug. 30. 21:52
 10/13 anonim ***** válasza:
A bekeretezett rész fölötti bejegyzésnél április 1 a dátum, és ez érvényes az alatta lévöre is.
2017. aug. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!