Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű a Szőke családnév?

Milyen eredetű a Szőke családnév?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok a csalánevem eredetére. Mindig is úgy gondoltam, hogy teljesen magyar,se nem zsidó, se nem cigány eredetű.

2017. szept. 1. 23:16
 1/9 anonim válasza:
94%
persze, hogy magyar. ehhez nem kell etimológusnak lenni... viszont jó eséllyel utal magyarok lakta területen élő német ősökre, akiket az által különböztettek meg, hogy ők voltak a szőkék az átlag barnák között. Persze ez sem 100 százalék, de van rá némi esély.
2017. szept. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TR75 ***** válasza:
59%
Esélyes lehet a cigány eredet is.
2017. szept. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a németek szőkék, a tótok (és más szlávok) között is sok a szőke, és ők azért többen voltak Magyarországon, nagyobb az esély.


A név egyértelműen magyar, de lehet magyarosított is, pl. a zsidók fele is magyarosított nevet visel...


Nekem egyik nagymamám volt Szőke nevű. Ennek ellenére cigányosan sötét bőrű és fekete hajú volt, egyetlenként az extrafehér bőrű családomban...

2017. szept. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
És ha az őseid között van cigány, zsidó, tót, sváb, rác, oláh vagy piréz, felkötöd magad? Remélem fel!
2017. szept. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek több Zala megyei Szőke vezetéknévvel rendelkező cigányt, úgyhogy ez engem is érdekel. :D
2017. szept. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Czermanek ***** válasza:
87%
Szerintem Barna eredetű...
2017. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Családfakutatás során tudhatod meg. Magyar eredetűnek hangzik, de simán lehet magyarosított, mint rengeteg embernek, a 3/4 családomnak is az, nem nem zsidóból, a svábos nevek sem voltak jók akkoriban állami vállalatnál.
2017. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Az én családnevem olyan ritka hogy az országban az én családommal együtt van 8 másik család akinek ugyan az a vezetékneve.. :D (mind rokonom!) leírnám mi a vezetéknevem, de akkor neten mindent megtalálnátok a családomról, s én ezt nyilván nem szeretném. :D Az én családom egykor egy országnak volt az uralkodója, de az ősöm egy kuki volt, és kiüldözték őket az országból.. s ide Magyarországra menekültek.. :) ahol aztán nagy birtokot kaptak. :D
2017. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

4-es te hogyan lehetsz egy ilyen undorítóan, ítélkező ember?

Én nekem semmi bajom sincsen semmiilyen etnikumi néppel, ha te ezt vontad le a kérdésemből, ahhoz csak gratulálni tudok te csődtömeg!

Mindig is utáltam az ilyen direkt csak azért is oda írok valami l anti rasszista, oda nem illő fasz.ságot! Hülye fa.sz, remélem megdöglesz a gec.ibe, mielőtt valaki kérdése alá odakommentelnél!

2017. szept. 13. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!