Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Gyakorlottabb családfakutatók...

Gyakorlottabb családfakutatók ez lehetséges?

Figyelt kérdés

1-2 napja kiírtam egy kutatással kapcsolatos kérdést,megint a segítségeteket szeretném kérni.Egyik ősöm Nagy Katalin édesanyját Marsovszky Teréziának hívták,gyulai születésű,békési lakos volt.

Békés halotti anyakönyveiben megtaláltam egy rokonát Marsovszky Katalint aki 1851 április 12-én hunyt el,és még azt is írja,hogy gyulai születésű.Mivel a Marsovszky nem nagyon gyakori név,azt gondolom,hogy Marsovszky Terézia testvére lehetett ez a Katalin.Szülei(k)

Marsovszky Mihály és Mária Csözös,Csörös?Gyulán született korban ide illő szülöt ezzel a névvel nem találtam,viszont Szegváron találtam egy 1859-ben született M.Mihályt akinek a szülein János és Barbara,azért gondolom,hogy ők lehetnek a rokonaim mert Gyulán élő Marsovszky Mihály két lányát is Barbarának nevezte el,arra gondoltam az anyja miatt lehetett neki fontos ez a név tovább adása,lehet hogy közel 100 km-et utazott Szegvárról-Gyulára? Mit gondoltok?



#rokon #családfa #ősök.kutatás
2017. okt. 23. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínüleg az elsö Barbara meghalt és akkoriban teljesen megszokott volt, hogy a meghalt gyerek nevét újra adták egy következönek. Így volt olyan család, ahol egymás után 4-5-ször is született azonos nevü gyerek, csak az elözöek meghaltak csecsemöként vagy kisgyerekként.

Emellett akkoriban is voltak "divatnevek", egy-egy helyiségben közel azonos idöben sok gyerek kapta ugyanazt a - nem megszokott - keresztnevet, aztán pár év múlva másik nevek kerültek elö. Mivel az elsö egy-két fißu ill. lány gyerek a szülök, nagyszülök nevét kapta, az utánuk következöeknek már újabb nevek kellettek és ezek voltak általában azok, amik egy-egy idöszakban sok családban elöfordultak.


A másik téma a távolság: ez sok esetben csalós dolog, mert pl. Gyulán nemcsak azok voltak anyakönyvezve, akik ténylegesen ott éltek, hanem a környezö kis települések, tanyák is, és ez érvényes volt más városokra is, így könnyen lehet, hogy az a 100 km a valóságban ennél jóval kevesebb volt. De sokszor költözött valaki rokonok után valahová.

2017. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen itt is az első Barbara nevű lányuk elhunyt,viszon volt még Katalin nevű testvére is akiről elnevezhette a lányát aki egyenesági ősöm.Más helységben familysearc.hu-n aki születési évben stimmelne nem találok,Gyulán meg egyáltalán nincsen Marsovszky Mihály aki az 1700-as évek közepén született volna
2017. okt. 24. 09:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Elöször ugyanazt a nevet volt megszokott adni és csak utána másikat a következönek, és ezért is lett a másodiknak is ugyanaz a neve.


Viszont az elég valószínü, hogy a megtalált valaki tényleg a te ösöd, mert elöfordult többször, hogy valaki elköltözött a szülöhelyéröl, különbözö okok miatt.

2017. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg házassági bejegyzést találni, abban lehet, hogy említik a születési/származási helyét. Ilyen régiekben ritkán van, de találkoztam már vele - legalábbis szabolcsi anyakönyveknél.
2017. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az üknagymamámról még nagyapám is úgy tudta,hogy Borbálának hívták,de a születési és házassági anyakönyvében is Máriaként jegyezték be,ami azért érdekes mert volt egy Mária nevű húga aki később született nála,családja lett és meg is öregedett...szóval két gyereküknek is a Mária nevet adták,és mindkettő felnőtt és megöregedett....próbálok másik ágat kutatni,de nagyon elakadtam mindenhol... :(
2017. okt. 24. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!