Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Unokatesok? van 1 testverem...

Jozsef19921 kérdése:

Unokatesok? van 1 testverem aki csak anyarol verszerint az, az o lanya nekem unokatesom?

Figyelt kérdés
marmint a dns ugyan ugy van mint nem feltesoknal?

2017. dec. 22. 05:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
A testvéred lánya az unokahugod, te meg az ő nagybátyja
2017. dec. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
63%

Tehát a féltesvéred lánya? Mert ha erre gondolsz akkor nem az unokatestvéred, hanem az unokaöcséd

😄

2017. dec. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
97%

*hugod

😄

2017. dec. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%

Az unoka testvér , az unokaöcs vagy unokahúg is.

Ugyan az.

A testvéred gyereke nem unoka testvér, nem annak hívják de vér szerinti rokon.

Te annak a gyereknek a nagybátyja vagy.

2017. dec. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%

Majd nézzetek utána. Akik lepontoztak nagyon bunkók.

Irjátok már ide hogy miért ????????

2017. dec. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

#58 Azért, mert butaságot mondtál. Unokatestvérnek azt hívják, ha valamelyik szülőmnek van egy testvére, és az ő gyerekéről van szó... Azaz mi ketten egy generációban vagyunk. Ez az unokatestvér.

Az unokahúg/öccs (és fordítva nagybátya/nagynéni) pedig azt jelenti, ami a kérdezőnél is van: az én testvéremnek van egy gyereke, ő az én unokaöcsém/húgom.


Attól, hogy a mindennapi szóhasználatban a fiatalabb unokatestvérre néhányan használják, hogy unoka-öcsém... nos, attól még nem ezt jelenti a szó.

2017. dec. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a nyolcas nem tudom, hogy került oda, természetesen az ötösnek szólt az írásom. :)
2017. dec. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12%

"Attól, hogy a mindennapi szóhasználatban a fiatalabb unokatestvérre néhányan használják, hogy unoka-öcsém... nos, attól még nem ezt jelenti a szó."


De igen, ha magyar anyanyelvű beszélők anélkül használják így a szót, hogy utána kijavítanák magukat, mert észrevennék, hogy nyelvbotlás volt, amit mondtak, akkor ez pontosan azt jelenti, hogy ezt IS jelenti a szó.

2017. dec. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10%

6. !!! TE pont azt irtad le mint én a 4.-nél.

Csak egy kicsit belekavarodtál.

De attól még tartom a szavam , hogy aki lepontozott a jó válaszomért, az egy BUNKÓ.

2017. dec. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8%
Aki olyanokat ír, hogy "Az unoka testvér", az ne csodálkozzon, ha lepontozzák, hiszen az unoka az nem testvér, hanem a gyerek gyereke. Helyesen kell írni, akkor többen fogják hasznosnak találni a választ.
2017. dec. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!