Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért nem találok róla sehol...

Miért nem találok róla sehol semmi információt? (Zala megye, Pozsony)

Figyelt kérdés

Nem találom sehol. Miért van ez?


Ükapám a pozsonyi parlamentben dolgozott. Tudom a nevét(Kozics István) tudom hogy a felesége Persovics Viktória 1898-ban született közös fiúk pedig 1920.jun.14.én. ezen az ágon teljesen elakadtam. Mindent átnéztem amit csak tudtam és nem tudom elhinni hogy nincs semmi információ egy olyan emberről aki a parlamentben dolgozott. Még annyi információ van róla hogy kilimánban(Zala) lakott haláláig és a gyerekei is ott születtek. Neje oda valósi.A neje családját visszavezettem 1830körülig. Magát az egészet furcsállom is. Egy gazdag felvidéki ember miért költözött le egy 100fős faluba kapálni? A parlamentben biztos nem takarító vagy egyéb volt mert a képeket amit mutatott nagyanyám öltönyben volt és mindig is pénzes ember volt. Lehetséges hogy a háború után Trianon miatt kényszerült költözésre?


2018. febr. 5. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet más volt a születési neve, vagy nem ott született, ahol gondolod. Nálam is volt nem egy ilyen. Keresd másik megyékben is, hátha sikerrel jársz!
2018. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen Trianon miatt.

Az én családomnak is hatalmas birtokai voltak Felvidéken és Magyarországon egy teljesen ratyi helyre költöztették őket, valamilyen csereegyezmény alapján.

2018. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pozsony soha nem volt zala megye része.kiliman templomba paptol kéne ilyeneket kérdezni ha megvanak ott helybe ezek az adatok .
2018. febr. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam az ükapád keresztelési anyakönyvi bejegyzését, sajnos elírták... 1878. január 1-jén kereszteltétek meg Gelsén, Guzmics, majd helyesbítve Rozits János és Császár Rozi gyermekeként. Lakhelyük [Gelse]Sziget 30. volt. Keresztszülők Gellén János és Lukács Anna voltak. A megjegyzés rovatba beírták, hogy 1918. november 2-án Persovics Viktóriával házasságot kötött Gelsén, úgyhogy biztosan róla van szó.


Itt megnézheted az erdeti bejegyzést: [link]

2018. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fantasztikus vagy 4-es!

Nem semmi!!!!:)

2018. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megvan a házassági bejegyzés is:


1918. november 20. - Gelse


Vőlegény: Kozics István r. kath., özvegy földműves, szül.: 1878. január 1., néhai Kozics János és Császár Rozália fia


Menyasszony: Persovics Viktória, r. kath., szül.: 1896. január 16., Persovics József és Csizmadia ? lánya [nem hinném, hogy János lenne az anyja, ahogy bejegyezték :D)


Itt a link az eredetihez: [link]

2018. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
91%-os nagyon köszönöm hogy saját idődből feláldozva segítettél!!
2018. febr. 26. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!