Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Volt-e arra valami szabály...

Volt-e arra valami szabály régen, hogy a többedik házasságban meghalt embert hova, melyik férjével-feleségével temessék el?

Figyelt kérdés

Hogy hol keressem a halottiját.


Esetleg más volt a katolikusoknál meg a reformátusoknál is. És külön probléma a vegyes házasság is.


Pedig az nem lehet, hogy valakit sehova nem írnak be, hogy ott halt meg.


Pl. hol keressem egy üknagymamáét, akinek meghalt az első férje, nagyobb gyerekekkel újra férjhez ment, meghalt a második férje is, ugyanott gyerekei is haltak meg. De ő maga nem ott halt meg, nincs a halottiban. Nincs a születési helyén sem. Katolikusok voltak.



#kutatás #temetkezés #halotti anyakönyvek #özvegyek házassága #egyházi szabályok
2018. máj. 4. 04:32
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Egyhazi leveltar vagy hogy mondjak. Amikor mesz hazasodni akkor oda van beidva h meg vagy-e keresztelve. Szerintem ott is meg lehet. Ha van sejtésed h hol lakhatott a mama es romai katolikus volt, akkor az illetékes plébánián kérsz tanácsot. Valahol csak tudnak rola
2018. máj. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Én úgy tudom, hogy a katolikusoknál csak egy házasság van, ha valaki elvált és újra akar házasodni nem engedik.
2018. máj. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

"ha valaki elvált"

Özvegy.


Kérdező! Az, hogy hol halt meg (hol van anyakönyvezve) nem függ össze azzal, hogy hova temették. Ha egyik férje mellé sem temették, akkor a gyerekei után kellene kutatnod, lehet, hogy idős korában valamelyik gyereke magához vette.

2018. máj. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1# Leírta, hogy nincs az anyakönyvben. Ettől kezdve nem tud az egyházi levéltár segíteni, mert a lakhelyet tudnák csak javasolni.


2# Özvegy

2018. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, gondoltam rá, hogy valamelyik gyerekével kellett, hogy éljen. Csak még nem találtam meg, hogy vajon melyik lehetett.

Arra gondoltam, hogy a katolikus egyház elég központosított, és ha van rá szabály, akkor kiderül


A reformátusoknál többször találtam olyan bejegyzést a szülőfaluban, hogy valahol máshol házasságot kötött vagy meghalt. De az is lehetett csak szorgalomból.


Majd csak megtalálom...

2018. máj. 4. 15:19
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nincs rá általános szabály. Nagyban függött attól is, hogy melyik házasságban születtek gyerekek, hogy a második férj is özvegy volt-e, volt-e közös gyerek. Anyai nagyapámnak a második feleségével van közös sírja, nagyanyám mellé a már meghalt gyereke van temetve. Apai nagyanyám második férje szintén özvegy volt, nem volt közös gyerek, őket a gyerekeik az első házastársukkal temették közös sírba. Férjem édesapja egyetlen közös gyerek volt, ott is az első házastárs mellé vannak a szülők temetve, így apósom szülei külön, számára idegen emberek mellett nyugszanak.
2018. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerek nem is egy olyat, hogy a saját szülehez temették az illetőt.
2018. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!