Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Édesapám meghalt, engem...

Édesapám meghalt, engem kisemmizett az örökségből, a 3. felesége temettette, a temetési költségek részbeni fizetésére kötelezhetnek-e?

Figyelt kérdés
Édesapám tavasszal meghalt. Most lesz a hagyatéki tárgyalás. Semmit nem fogok örökölni, mert még életében mindenét átíratta (ingatlan, stb...) a 3. (aktuális) feleségére, akivel együtt élt, aki nekem nem vérszerinti rokonom, 1984 óta nem is laktam apám háztartásában/házában. Ráadásul a 3. felesége a közjegyzőnek beadott egy nyilatkozatot, ami szerint apám minden ingóságát is ráhagyta. Magyarul apám kisemmizett, semmit nem öröklök utána, vajon a temetési költségekbe be kell-e szállnom utólag, ha a 3. felesége, aki mindent örököl is, és akivel együtt élt, bemutatja a temetési számlát? Ugyanis a 3. felesége temettette.
2010. jún. 17. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

A temetési költségeket az örökösök fizetik.

Egyébként a köteles részből nem zárhat ki, ha az ingatlanait átiratta azzal nem tudsz csinálni semmit, de ha volt bankszámla, ingóság akkor azt úgyis megtudoda hagyatéki tárgyaláson.

2010. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, ha valaki tud még erről valamit, azt is előre megköszönöm!
2010. jún. 17. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Sajnállak nagyon, de mocskosul megs.zoptad... Csúnyán lehúztak és jogosan követelik a temetési költséget. Kitagadott vagy csak minden elherdált? Az sem mindegy. azt hiszem még egy bizonyos "köteles rész" megillet téged, de lehet, hogy tévedek...
2010. jún. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Majdnem úgy van, ahogy az első válaszoló mondja. Ugyanis ha az édesapád minden ingóságát és ingatlanját átíratta valaki nevére, pl. a 3. feleség nevére, és nincs semmilyen tulajdona (se autó, se bútorok, se elektronikai eszközök, se semmi), akkor még köteles részt sem kapsz, mivel nincs miből. Ezt onnan tudom, hogy nekem nemrég halt meg a mamán és a saját nővérem semmizte ki a saját anyját. A temetési költségek megosztását követelheti az örökösöktől a 3. feleség. Nálunk mivel a tesómé lett a ház és minden érték, emiatt azt mondtuk, hogy aki örökölt, az fizessen.
2010. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha jogi fogalom, hogy "kitagadott", ez formálisan nem történt meg, de mindent a 3. feleségnek adott, legalábbis papíron, az ingatlanokat még életében, az ingóságot egy nyilatkozattal írta a 3. feleség nevére....
2010. jún. 17. 10:18
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

"A temetési költségek megosztását követelheti az örökösöktől a 3. feleség"


Mivel a kérdező így nem lett örökös semmiféle költséget nem kell állnia!Tessék megérteni örökös az aki örököl!

2010. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Temetési költség megoszlása úgy történik, hogy a hagyatéki tárgyaláson az örökös, aki fizette a temetést, bemutatja a számlákat. Ezt az összeget levonják az örökség teljes értékéből, majd a "maradék" kerül felosztásra az örökösök között. Tehát pl a temetés 300ezer Ft, az örökség mindenestől 5 millió, akkor előbb megkapja a 300 ezret az, aki állta a temetés költségeit, majd a maradék 4.700.000 lesz az alap, amit szétosztanak.
2010. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy a vagyon átíratására mikor került sor, mert ha nem tizenévekkel ezelőtt, akkor akár jogosan neki lehet menni hagyatéki perrel. (A kimenetele nem igazán meghatározható, ehhez ismerni kell a pontos sztorit.)

A temetési költség hagyatéki teher. Nem "kinek" kell fizetni, hanem a hagyatékból kell levonni, ha erre nincs lehetőség, akkor az örökösöknek az örökség arányában kell megfizetni.

2010. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szard le magsról a temetést ne fizesd, a maradékért meg pereskedjen a sok liba, ne vegyél a válládra egy több éves pert hagyd rájuk te békélj meg egy önző fas' nem éri meg az idegeskedést.
2010. jún. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!