Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek az anyosommal?

Mit tegyek az anyosommal?

Figyelt kérdés
A parommal 5 eve egyutt elunk.Amig ossze nem koltoztunk,az anyossal a viszonyom normalis volt.Azota,mintha megorult volna.Amikor eljon hozzank es a parom itthon van,akkor rendes,de ne adj Isten,hogy egyedul legyek.Ugy szep finoman celzasokat tesz.A fiahoz hasonlitgat es allandoan erezteti velem,hogy nem vagyok olyan kulonleges,mint az o kisfia.Ugy erzem,hogy lenez.Pedig igyekeztem.A multkor is ideadott egy nadragot,hogy varjam meg,mert ki volt szakadva,azutan meg felhivott,hogy milyen sz..ul varrtam meg.Mostmar ugy dontottem,hogy kerulom tarsasagat,nem voltam nala,mar kb.3 eve.Rajta idegeskedtem evekig,de ugy dontottem ennek veget vetek es kerulom,ha lehet.A parom egyezik vele,mert azt mondja a nyugalmam a legfontossabb.Amikor hiv es en vagyok itthon nem veszem fel,de ez miatt,mar kezdem rosszul erezni magam.Lelkiismeret furdalasom van.Nem tudom mit mondjak neki,ha egyszer szemtol szembe rakerdez,hogy ,miert kerulom.A multkor tel.beszeltunk es,akkor megkerdezte,hogy mikor megyek el,mar megnezni az uj konyhajat,mert bizony regen nem voltam,o ugy erzi nem tett semmi rosszat ellenem.
2010. jún. 21. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

HA neki lesz képe szemtől szembe rákérdezni, miért kerülöd, akkor neked legyen bátorságod szemtől szembe elmondani az igazat.

Azt, amit ide is leirtál nekünk. És hogy ezért kerülöd.

Ennyi.

2010. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyire várja, hogy menj hozzá, sőt még te is érzed, hogy rákérdezne miért kerülöd... meg kell barátkoznod vele, hogy valószínűleg nem akar szándékosan bántani, hanem ilyen a természete.

Viszont ez, hogy így kerülöd, lehet, hogy még rosszabb, látod, még neked is lelkiismeret furdalásod van. Ha esetleg le is néz, attól még a fia párjának tekint. A helyedben próbálnám kicsit félvállról venni a dolgait, aztán majd csak megunja a piszkálódást. És ha szívességből nadrágot varrsz és az neki nem tetszik, próbáld humorosan felfogni és nevetve mondj csak annyit, hogy bocs, de nem vagyok fizetett varrónő, hátha észhez tér.

2010. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Saját tapasztalatból nem tudok választ adni, én együtt élek az anyósommal, de szerencsére (lekopogom) nagyon jól kijövünk. Az én személyiségem olyan, hogy próbálom kerülni a konfrontációt. Ezt tenném a helyedben is. Azt hiszem ott lennék az anyósom segítségére ahol csak tudok, mert borzalmasan meg tudja keseríteni az életedet. Főleg, hogy sok esetben a férj és a fiú hallgat az anyukájára. Tudom, hogy nehéz nyelni és ennyire megfelelni valakinek, d lehet, hogy jobb most a talán kicsit túlzott alázkodás NEM megalázkodás, mint később a balhé a férjeddel. Próbálj a kedvében járni, menj nézd meg az új konyhát! Soha nem fogsz tudni az ő szemében egyenlővé válni a fiával! Ezen túl kell neked is lépned, és ezt elfogadnod! Egy anyának a fia a mindene, ő azt szeretné ha a fia örökre megmaradna neki, ez ugye már nem így alakult, ezért is érezteti veled az ellenszenvét. Egy nőnek nagyon sok mindent kell nyelnie az élete során, sajnos ez hatványozottan igaz azokra, akinek rossz a kapcsolatuk az anyósukkal. Tégy kedvére, még akkor is, ha ez nehézséget okoz, próbálj beilleszkedni az ő világába, kérj tőle segítséget, még ha egyedül is meg tudnád oldani a problémát és színészkedj! Kitartást és erőt kívánok Neked!
2010. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezen en is gondolkodtam,de azert kerulom a kerdeset,mert nem szeretnek nagy vitat az egeszbol,mert tudom,hogy a parom mellettem allna ki.Ugysem tetszene neki,amit hallana.Nekem meg ilyen a termeszetem es ezt o is tudja,ezert kellene jobban odafigyelnie neki is,hogy miket mond,mert o korabban nem volt ilyen.Neki kellene a legjobban megertenie,mert egy cipoben jarunk.Vele is pont ilyen az anyosa es o is sokat panaszkodik nekem.Az a baj,hogy nem veszi eszre magat.Allandoan egyes szamban beszel,meg a fia elott is,pedig o hiaba javitja ki.Levegonek nez,amikor itt van.Pedig el kellene fogadnia,hogy en leszek a menye tetszik neki vagy sem.Probaltam vele baratkozni.Ha o meg annyira szemtol szembe igy ra mer kerdezni,akkor miert nem mondja a szemembe,hogy utal es kesz.
2010. jún. 21. 10:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Az őszinteség mindig kifizetődik. Na nem a kiméletlenül pofábavágós, de lehet diplomatikusan és nem bántóan a valót mondani.
2010. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
En nem is akarok egyenlove valni a fiaval,csak rosszul esik,hogy ennyire erezteti velem milyen ugyetlen vagyok,pedig igyekszem.Kerdezte tole a parom,hogy miert ilyen velem es,azt mondta a stressz teszi,neki semmi baja velem.
2010. jún. 21. 10:46
 7/11 A kérdező kommentje:
Szoval,ha az anyos kedvere akarok tenni,akkor hagyjam,hogy megkeseritse az eletemet.En akkor is kedveskedjek neki?
2010. jún. 21. 10:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van tenyleg le kell ulnom vele beszelni,csak meg nem tudom,hogy lassak neki.Felek,hogy elrontanam.Nem akarok ugy jarni,mint o.Amikor az anyos,megbantotta,akkor o rauszitotta az az aposomat,es igy szepen osszevesztek.Nem szeretnem,ha o megharagudna,nem akarom,hogy a parom osszevesszen veluk miattam.Megis,hogy mondjam meg neki,hogy panikrohamom van,amikor hiv vagy olyan ideges leszek,hogy ram tor a hasmenes.A parom szerint jobb lenne nem bolygatni a dolgokat,mert szerinte megsertodnenek.Ezert nem merek tenni semmit,de az sem megoldas,hogy allandoan sirjak miatta.Szembe kell vele neznem valahogy,mert ez megmergezi az eletemet.Kossz a valaszokat,ebbol meritek batorsagot.
2010. jún. 21. 11:20
 9/11 anonim válasza:
Szokj hozzá ilyen az anyós!
2010. jún. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsonak!A te anyosod milyen?
2010. jún. 21. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!