Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudhatnám, szerezhetném...

Hogyan tudhatnám, szerezhetném meg a nagyszüleim adatait?

Figyelt kérdés
Sajnos, sem az apai, sem az anyai nagyszülők mondhatni kilétét nem tudom. a szüleim nem akarnak róluk beszélni, csak annyit, hogy élnek és jól vannak, de a többi ne érdekeljen engem. szeretném tudni, hogy mikor születtek, hol, mikor házasodtak meg stb... és szeretném felvenni velük a kapcsolatot, de ahhoz előbb szükségem lenne ezekre az adatokra, mert még a nevüket sem tudom senkinek. szóval, a kérdésem az lenne, ha az én szüleim adatát adnám meg valahol azáltal megtalálhatnám a nagyszüleimet? remélem van olyan oldal az interneten ahol van valami nyilvántartás féle, ami nyilvános. persze, lehet rosszul gondolom... Tudnátok nekem segiteni? fontos lenne nagyon a számomra hol találhatnék ilyen oldalt, vagy hova kellene mennem? előre is köszönöm.
2010. jún. 23. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
születési- 90 éven túl, házassági- 60 éven túl, halotti anyakönyvi kivonat 30 éven túl adható ki. 2011. január 1-től az összes csak 90 éven túl. Vagyis ha a szüleid még nem múltak el 90 évesek kicsi az esély arra, hogy anyakönyvi kutatáson keresztül megtudhass ezt-azt a nagyszüleidről.
2010. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid személyi igazolványában meg kell lennie az anya nevének, így a két nagymamához közelebb juthatsz (hacsak nem nagyon gyakori nevűek). A szüleid születési helyének ismeretében talán lesz annyi adat, hogy elkezdhess nyomozni.
2010. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
keresd meg őket facebookon
2010. jún. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Mindazonáltal mégiscsak azt javaslom, hogy próbálj őszintén beszélni a szüleiddel, hogy Neked mennyire fontos lenne ismerned a nagyszülőket, hátha tudnál hatni rájuk. Sokkal tisztább megoldás lenne, mint "nyomozni", és nem biztos, hogy díjaznák, ha kutakodnál.
2010. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Hát ez érdekes... Elég furcsa szüleid lehetnek, ha nem akarják, hogy találkozz a nagyszüleiddel. Valószínűleg összevesztek. Sajnos segíteni nem tudok, facebook-on kétlem, hogy fent vannak:D
2010. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szüleid szigjében bent van az anya neve,és a nyilvántartásba a szüleid eddigi összes lakhelye,a legelső valszeg a nagyszüleid akkori lakhelye is,és ez alapján már lehet keresni

Nincs ismerősöd ,aki hozzáférne az adatnyilvántartóhoz?(rendőr,vámos,okmányirodába dolgozó stb.)

2010. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Vannak nagyik is az iwiwen szerintem megpróbálhatod, de valószínűleg jó okuk van rá a szüldnek, hogy nem tartják velük a kapcsolatot, próbáld meg megkérdezni miért. Hány éves vagy?
2010. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid személyigazolványát kell megkaparintanod, vagy bármilyen más okmányok közt kutatni.

Hajrá.

2010. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. egy kicsit tényleg mellényúltam a kérdés kifejtésénél, mert valóban tudom a nevüket az anyáknak, csak semmire nem megyek velük, mivel általános neve van mind a kettőnek. a lakhely tipp ez esetben jó lenne, mármint a szülőváros, de még igy is kevés, már próbáltam. nincs semmi ismerősöm, aki segithetne, ezért is jöttem ide, hátha itt tudna valaki segiteni. csak biztam benne, hogy itt a neten találhatnék valami adatokat, bár én kis naiv, gondolhattam volna, hogy nem megy ilyen könnyen. azért, ha valakinek lenne még ötlete, szivesen fogadnám. köszönöm.
2010. jún. 23. 20:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Szüleid mikor melóznak,szépen az összes iratot átkutatod...milyen személyi igazolványuk van,uj tipusu vagy régi? A régibben van esélyed megtalálni az előző lakhelyeket.

Keresd meg a bizonyitványukat,melyik városban jártek általános iskolába,szakközépbe.

Sőt ha 50 év körüliek a szüleid valószínűleg van régi fajta munkakönyvük,abba elég sok adat meg van.

Régi iskolai kisdobos könyv,üttőrő könyv stb...

több ötletem most nincs

2010. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!