Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan deríthetném ki, hogy...

Hogyan deríthetném ki, hogy melyik templomban esküdtek a nagyszüleim?

Figyelt kérdés

ha minden igaz, akkor református esküvő volt, halvány emlékeimben mintha az élne, hogy a Batthyány térnél lévő templomban, Budapesten. a nagyim valami ilyesmit mondott. de lehet, hogy rosszul emlékszem.


menjek be a templomba? kiadnak egyáltalán ilyen adatokat? milyen papírt kell vinnem, hogy bizonyíthassam, hogy a nagyszüleimről van szó?

az esküvő 1957 márciusában volt.


2011. ápr. 4. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdezgess a családodtól,biztosan van olyan,aki emlékszik erre.Vagy esetleg van valami információja erről.
2011. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy ilyen adatokat kiadnak ez az egyik,a másik meg az,hogy az a pap aki összeadta őket szerintem már nem is él,de persze ez nem biztos!Kérdezd meg a szüleid vagy keres régi képeket hátha van ez esküvőjükről is és akkor onnan esetleg megtudhatod ha készült kép a templomnál is.
2011. ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a gondom. Már nem élnek, annyit tudok, hogy izraelita esküvő volt, 1942-ben. Talán Pesterzsébeten, de ezt is bizonytalanul mondta anyám.

A zsidó hitközségnél próbálkoztam, de nem találtak semmilyen papírt, gondolom a háborúban sok dolognak nyoma veszett vagy megsemmisült.

Sőt, nagyapám halottá nyilvánítását (1944) se tudják előkeríteni. Nincs ötletem, hogy hol tudnék még keresgélni.

2011. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeru:ez nem titkos irat.Bemesz a templomba es ha tudod az evszamot akkor elokeresik neked a nagykonyvet amiben be lett jegyezve a hazassag.Azt hittem hogy az 1800-as evekrol van szo...Egyebkent annyira nem emlekeznek csaladtagjaitok ezekrol az idokrol?
2011. ápr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vesztesz semmit, ha megkérdezed a plébánián, hogy hogyan lehet ennek utána nézni. Nagyon valószínűnek tartom, hogy lehet ilyesmi után kutakodni, de a módját én sem ismerem. Ezek mégsem olyan titkos dolgok, hanem tények, adatok.


Bizonyítani, hogy a nagyszüleid? Talán ha a nagyszüleid születési vagy halotti anyakönyvi bizonyítványa nálad van, az eléggé bizonyító. Vagy házassági anyakönyvi kivonat... de abban viszont nincs eleve templomi infó? Nem tudom.


Amúgy a templom dokumentumaiban 100%, hogy fel vannak jegyezve ilyen infók. Az egyházi feljegyzések sokkal régebben kezdődtek...!

Szóval nyugodtan érdeklődj a templomban!

2011. ápr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy levéltár vagy templom
2011. ápr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A dolog rém egyszerű! Bemész a lelkészi hivatalba és elmondod, ki vagy és mit szeretnél. A lelkész pedig megnézi veled az anyakönyvet, hogy valóban szerepel-e benne. Megköszönöd és kész. Ennyi. Persze, hogy kiadják az adatokat, és vannak olyan gyülekezetek, ahol még 1780-tól is megvannak az anyakönyvi bejegyzések. Sok sikert a kutatáshoz!
2011. ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm.

aki azt javasolta, h kérdezősködjek a családban: nos, ez mondjuk úgy, hogy titkos esküvő volt, mivel a nagyiméknak akkoriban nem igazán volt pénze etetni a fél rokonságot, szóval olyan 2 tanús történet, ráadásul nem is pestiek, hanem vidékiek, és pont ezért esküdtek itt, hogy ne menjen nagy híre a dolognak, és a rokonok ne szövegeljenek miatta.

sajnos a nagyim testvérei elég érdekes arcok, a papám családjából meg már senki sem él, aki ezt elmondhatná. ráadásul a papám családja ellenezte is a házasságot, mivel úgy gondolták, h a nagyi nem a papához való, csak azért mert ő csóró családból származik, a papiék meg jobb módúbbak voltak. aztán persze bebizonyosodott, hogy a nagyimnál szorgalmasabb, dolgosabb, szerető feleséget nem is találhatott volna a papám.

50 csodaszép évet éltek le szeretetben, megbecsülésben. 3 éve már, hogy nincsenek velünk :(


azt hiszem, hogy akkor bemegyek a templomba, és Istentisztelet után megkérdezem a lelkészt, hogy tudna-e segíteni.


még 1x köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 4. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!