Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatásban jártas...

Családfa kutatásban jártas emberek ezt megfejtenék nekem?

Figyelt kérdés

A lap legalján Gerstenmayer Mátyás és Allenberg Magdalena,de sem a születési helyüket,sem a szülők nevét nem tudom kivenni.



[link]



2018. okt. 12. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

A lap tetején 1840 és november van.


tipp: 1840. nov. 28.

2018. okt. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Előző nem a születési évre kiváncsi a kérdező hanem a születési helyre és a szülők nevére.. Jézuska egyesek ennyire nem értik amit olvasnak? :O Hát feladtad a leckét,letöltöttem megpróbálok valamit kiszenvedni belőle. Bár nem igérek semmit,nagyon nem könnyü olvasni.
2018. okt. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

a parochia előtt ugyanaz a szó áll, "hujas" vagy hasonló


[link]


hujas, hujates = from here, from this village; "here" or "in this place" in reference to the town/village/place that the records are being kept in; in generally means that the person was B or C in that parish/village, is "belonging" to that village [but could mean also that the person was living in the village at the date when the ge occurred]. In common Latin dictionaries the term is not to be found.



hujas = a faluból származó



Felett Ungvár van, esetleg abból erre gondolok, hogy Ungvár

2018. okt. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés,de azért köszi :) a lap legalján az esketettek a kerdesben szereplő személyek (Gerstenmayer Mátyás és Allenberg Madolna) infói kellenének a latin szoveg.gondolom a ferj jobbágy .A születési helyük,szüleik neve érdekelne,de sehogysem találom... :(
2018. okt. 12. 22:46
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Te meg tanulj meg szöveget értelmezni..
2018. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenki más köszönöm :) előző kommentem az elsőnek szólt :)
2018. okt. 12. 22:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azért nem találod, mert nem jegyezték fel. Annyi legalább kiderül, hogy a férj helyi volt, tehát valószínűleg ott született, ahonnan ez az anyakönyv származik. A feleség pedig területileg a Szent Ferenc templomhoz tartozott. A férj 28 éves volt a házasságkötéskor és már özvegy, tehát ha visszalapozol, valószínűleg megtalálod a korábbi házasságát (előfordulhat, hogy ott több infó lesz róla.) A feleségnél csak annyi áll, hogy hajadon.
2018. okt. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Megtaláltam az előző házasságát.


[link]


Esetleg ebből többet kiveszel? A legalsó lesz az ami érdekel,onnan is a férj Gerstenmayer Mátyás

2018. okt. 12. 23:25
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Tudja valaki, akkoriban miért írtak ennyire ocsmányul?
2018. okt. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az első golyóstollra vonatkozó szabadalmat 1888. október 30-án kapta meg.


Talán ezért. :)

2018. okt. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!