Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az unokatestvérek hàny %-ban...

Az unokatestvérek hàny %-ban közeli rokonok? És a màsodunkatestvér meg a harmadunokatestvér?

Figyelt kérdés
BÀTRAN ki lehetne-e jelenteni az hogy a màsod-/és a harmadunokatestvér vérszerinti unokatestvérek?

#unokatestvér #rokonság #másodunokatestvér #harmadunokatestvér #vérszerinti rokonság #elsőfukú unokatestvér #másodfokúunokatestvér
2018. okt. 21. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Akik egymás másodunokatestvérei, azoknak közösek a nagyszüleik, tehát igen, vérszerinti rokonok. Harmadunokatestvérek ugyanígy, csak nekik meg a dédszüleik közösek.
2018. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A testvérek elvileg ugyanannyit örökötek a két szülötöl, az elsö unokatestvéreknél csak a fele közös gén, a másodiknál csak negyede, harmadik unokatestvérek esetében meg nyolcada.


Ezek mind vérrokonok (söt akár a huszadik unokatestvérek is), de genetikailag már a második unokatestvér esetében sem jelentös az egyezés.

2018. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Közös nagyszülők esetében "simán" csak unokatestvérek. A másodunokatestvéreknek a dédijük a közös...

Igen, ki lehet jelenteni, hogy VÉRROKONSÁG van, de nem klasszikus "vérszerinti" unokatestvéri kapcsolat, isten tudja, hány százalék, ennek utána tudsz valahol biztos nézni, azt meghagyom neked. Harmadunokatesóval már biztonsággal lehet... hát, tudod te.

2018. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megy a zöld kéz!A másodunokatestvérrel össze lehetne házasodni?
2018. okt. 21. 18:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sìmán
2018. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Hát, azért én másodunokatestvérrel nem házasodnék. A nagyszüleitek édes testvérek basszus...
2018. okt. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Én nem házasodok meg vele,hisz nincs is ilyenem.Am.a törvény engedi és sokan meg is teszik.
2018. okt. 21. 21:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor minek kérdezed ha ilyen okos vagy?
2018. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,hogy lehet-e vérfertözés?Okos
2018. okt. 22. 09:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem vérfertőzés, még ha a törvény engedi is.


Rokonságomba volt arra példa, hogy a férfi édesanyja másod unokatestvére volt a nőnek, gyerekük nem lett, csak "jártak" még fiatal korukban. Magyarul a férfi ükszülei és a nő dédszülei megegyeztek egyik ágon. Nekem ez "sok".

2018. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!