Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Névváltoztatáskor mik a...

Névváltoztatáskor mik a "szabályok"? Hogyan működik ez? Mi a menete? "Mennyibe" van?

Figyelt kérdés

Szeretném megváltoztatni a nevem, de nem tudom milyen szabályok vannak rá. Tudom, "nézd meg a szabálykönyvet", de én most olyan emberektől várok néhány evidenciát akik vagy átestek már ezen, vagy sokat jártak a téma után és "zanzásítva" elő tudják itt adni.


Keresztnévnél amennyire tudom a magyar keresztnevek közül bármi választható. A mostanit utálom, mert túl átlagos(sá kezd válni) és nem akarok 30 év múlva gyerekkorom "Józsibácsi-Marinéni" klónseregéhez hasonló lenni (anyám melóhelyén 14 Mária van, gyerekkoromban pedig szinte minden bácsi Józsibácsi volt). Meg a "története" amit még utálok, mert egy számomra szomorú dolog. Plusz még "Bibiliai" is ami újabb mínuszpont.


Vezetéknél viszont nem tudom mik a szabályok. Csak szülőké választható, esetleg nagyszülőké is...? Talán bármely felmenőé...? Esetleg bármilyen ami jól hangzik? Anno a zsidók pl. akármilyen vezetéknevet választhattak lásd "Acélvári" "Sáska" meg ilyesmik. (Bár többségük csak sima Kovács meg Fekete lett...) A sajátom nem tetszik, mély hangrendű, lehangoló. Azonkívül túlsáűgosan "köt" apám rokonaihoz akik eléggé...hmmm... legyen elég annyi, hogy inkább ne. De legalább nem valami szláv nyelvtörő, hanem magyar.


Illetve szeretnék ezáltal függetlenné válni, nem hordani "kötelezően" azt amit nem én választottam. (Egy ideig gondolkodtam, hogy valahogy semleges állampolgárrá válok, mert nem illek bele az egymillió alkoholista nemzetébe...


Hová kell menni ezügyben? Mennyibe kerül? Miket kell átíratni, kellenek-e különengedélyek?



#névváltoztatás #tehermentesség #függetlnség #nem én választottam #szabadulnék tőle
2018. dec. 10. 22:32
1 2
 11/14 anonim válasza:
78%

És mi van ha már mindneki úgy szólítja? Mint amire megszeretné változtatni a nevét?

Van egy ismerősöm aki szint úgy így van ezzel. Kapott egy nevet születésekor. Apja vezeték neve és két keresztnév. De nem szereti a vezetéknevét, mert nem ápol jó viszont azt apjával, így az anyja vezetéknevét használja. A keresztnevét szintúgy nem szereti, mert csúfolták vele xd így a második keresztnevét használja, és mindneki úgy szólítja, még az anyukája is.

2018. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
23%

#7


Ga István felesége nem Gané, hanem Gáné X. Y., szóval ez nem jött össze.

2018. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
18%
12. Nem értetted meg.
2018. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
80%
10 000ft. Végzettségeket nem kell újra kiadatni új névvel. Asszem a jogsiért kell fizetni csak. A többi személyes papír ingyenes. Bejelented ahol kell. Bank.orvos. telenor. Ilyesmi. Ingatlan esetén telekhivatal már ha telked van mint nekem. Amugy az okirat meg jön 1 hónap alatt. Legalábbis nekem azt mondták az önkormányzatnál hogy annyi lesz kb. Most várom az új papíromat.
2019. márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!