Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Salamon vezetéknév zsidó...

A Salamon vezetéknév zsidó eredetű név?

Figyelt kérdés
Ismertek Salamon vezetéknevű embereket? Zsidóknak/zsidónak tartjátok őket? Mi az első gondolatotok, ha meghalljátok ezt a vezetéknevet?

2019. márc. 9. 09:52
1 2
 11/12 anonim válasza:

A Salamon szép zsidó név.

És természetesen semmi baj nincs a zsidókkal, én személy szerint szeretem őket.🥰

2022. dec. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Abszolút nem!Anyai nagymamám Salamon vezetéknevű volt. Anyukám DNS eredményében nyoma sincs zsidó eredetnek. Abszolút közép-európai eredményeket kapott, szerb, horváth, és 10% olasz. Semmi askenázi! Utánna olvastam, Erdély környékén sok Bibliai eredetű családnév létezik pl. a Salamon, Lázár, Ábrahám st. Állítólag a Kazár birodalomban volt zsidó vallás, nem származás, csupán felvett vallás volt, és amikor a magyarok a Kazár fennhatóság alatt voltak akkor felvettek Bibliai neveket, amik később családnevekké váltak.
2023. nov. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!