Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek cigány vezetéknév...

Szerintetek cigány vezetéknév a Bányai?

Figyelt kérdés

2019. febr. 28. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2019. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem. Valószínűleg azért gondolom így, mert akit ilyen névvel ismerek, nem az. De a "tipikus cigány" vezetéknevekkel is mellé lehet lőni: borsodi ismerősöm felsorolt 4-5 ilyen nevet, ebből egyik az édesanyám, másik az ő édesanyjának a vezetékneve volt, anyu szőke hajú, kék szemű és nem tud arról, hogy lennének ilyen etnikumú felmenői :).
2019. febr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
A Bányai név a beások gyakori, elterjedt neve volt az 1800-as évek végéig. Később a magyar nevek közé is bekerült. Ma már nem lehet a Bányai név alapján megmondani,hogy mekkora rész az ősi cigány vonal valakiben, de minimális biztos van, amikor egy ősBányai keveredett egy ősNembányaival.
2019. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Egyetlen Bányait ismertem, ő nem volt az. Szerintem a Kolompár meg az Oláh azok. (szintén borsodi vagyok, bár nem értem, ennek mi köze a kérdéshez)
2019. márc. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Akit én ismertem ilyen névvel, sem volt cigány.

Amúgy tényleg nem törvényszerűek ezek sem. Van Lakatos nevű ismerősöm is, akinek köze nincs a cigányokhoz, sőt, Oláh névvel is találkoztam, aki nem volt cigány.

2019. márc. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
92%

Cigányként írom! Amióta cigány vagyok és az eszemet tudom, nem halottam még ilyen nevet


Nekem Lakatos a vezetéknevem



Oláh cigány vagyok! Nem tudom, de én még a környezetembe sem láttam ilyent. Majd utána érdeklődöm.



22F

2019. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, de az Orbán az biztos az.


Mi az, név alapján választasz párt? :D

2019. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Bányai a vezetéknevem. Így jó pár Bányait ismerek, egyikünk sem cigány.
2019. márc. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 raklógecmő válasza:
Csak annyira mint Orbán lányai :)
2019. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Bányaiként biztosan állítom, hogy nem vagyunk cigányok. Az 1800-as évek közepéig visszakövetve a családfát sem találni cigányokat közöttünk. :)
2019. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!