Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehetek a Beodrai Karátsonyi...

Lehetek a Beodrai Karátsonyi család leszármazottja? Hogy lehetne kideríteni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem sokat tudunk nagyapánkról akitől a név ered. Örökbe lett adva születése után, de tudomásunk szerint az ő szülei is Karácsonyiak voltak. Nagyapám ~1912-ben született, Békés megyében.

Elvileg a Karátsonyi vezetékneveket Karácsonyira kellett átírni, ezért is kezdett el foglalkoztatni a dolog.

Hol és milyen vonalon lehetne elindulni?



2019. jún. 4. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Első körben meg kéne keresni a születési bejegyzését az 1912. évi anyakönyvben. Ott sokszor az örökbefogadásra is van utalás.
2019. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mezőhegyes, 1919. Csak pontosítom az adatokat, most tudtam meg.


#1 Köszi a választ. Ezt hol tudom megnézni?

2019. jún. 4. 15:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Valamint a Gyulán született Karácsonyi Jánosnak van köze a Beodraiakhoz?
2019. jún. 4. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
www.familysearch.org oldalon regisztrálj (ingyenes) és ott keresgélhetsz régi anyaönyveket.
2019. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most megnéztem neked a pontosítás alapján. Sajnos úgy tűnik, hogy Mezőhegyes születési adatai csak 1908-ig vannak fent az oldalon.

Nagyapád egyenesági felmenőd, tehát ebben az esetben a kormányablakon kérhetsz születési anyakönyvi kivonat másolatot, illetve a Békés megyei levéltárban kérnék még segítséget. Betekinteni nem fogsz tudni, mert védett időszak, de ha pontos dátumot tudsz mondani, akkor kikereshetik és közölhetik veled a benne szereplő adatokat.

Tudom még ajánlani, hogy a Facebook-on keress családfa kutatűssal foglalkozó csoportokat, ott mindig akad segítőkész, már tapasztaltabb kutató (nem feltétlenül profik), sőt levéltári dolgoók is vannak, akik jó tanácsokkal tudnak szolgálni.

2019. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, utána fogok járni :)


Közben egy fórumon találtam egy azonos vezetéknevű hozzászólását, aki szintén békési. Elmondása alapján, addig jutott, hogy a felmenői Erdélyből kerültek ide, és rokonokat keres a megyében.

Sajnos már 10-12 éves kommentek ezek, szóval kétlem, hogy visszaírnának..

Viszont egy email-ra már írtam amit szintén ott ajánlottak, hogy aki a családról akar kérdezni, ott megteheti.


Nagybátyám pár évvel ezelőtt osztott meg képet Facebook-on, hogy felmenőre talált, Gróf Karácsonyi Jánosra. Feltételezem utána nézett ő is. Még kép is volt róla fent, és letagadhatatlanul hasonlít pár másik nagybátyámra.

Sajnos az a nagybátyám aki ezt megosztotta már nem él, így felőle sem tudok érdeklődni..


Okmányirodában ha sorszámot húzok anyakönyveztetésre, ott tudnak is majd nekem segíteni? Vagy kell valamiféle egyeztetés előre? Vagy más úton jutok hozzá?

2019. jún. 4. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne okmány irodába menj. Hanem a helyi anyakönyvi hivatalban, ahol anyakönyvvezető van. Úgy gyorsabb. És általában érkezési sorrendben megy. De ez település függő.
2019. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!